В ОП зібралася робоча група з питань зниклих безвісти на Донбасі та полонених

В Офісі президента України Володимира Зеленського відбулося засідання робочої групи з питань зниклих безвісти на Донбасі та військових і цивільних заручників (полонених)

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на пресслужбу ОП.

Зазначається, що в засіданні взали участь родичі зниклих безвісти та заручників, представники Офісу президента, громадських організацій, Міністерства оборони, Міністерства соціальної політики, Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

У межах заходу обговорили питання соціального захисту родин заручників та осіб, які зникли безвісти під час бойових дій на Донбасі.

Заступник керівника ОП Анна Коваленко наголосила на важливості перегляду чинного законодавства з метою збільшення підтримки таких родин з боку держави.

"Ми налаштовані на конструктивне вирішення та врахування всіх проблем, про які ви говорите. Дякуємо, що берете участь у цьому діалозі", – зазначила Коваленко, звертаючись до представників робочої групи.

Також на засіданні були презентовані основні положення законопроекту, який має вирішити соціальні проблеми родин заручників і зниклих безвісти.

Зокрема, пропонується надавати родинам соціальну, правову та психологічну підтримку. Також передбачається медична допомога під час реабілітації звільнених осіб. Над цим законопроектом працювали, зокрема, громадські організації, Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій, Міністерство соціальної політики.

Представник громадської організації Stabilisation Support Services Ірина Лоюк запропонувала родичам зниклих безвісти та заручників вносити свої пропозиції до законопроекту.

Окрім того під час засідання порушувалися проблеми, пов’язані з матеріальною підтримкою родин. Мати полоненого волонтера Бориса Місюренка Лідія зробила акцент на важливості збереження стипендій для неповнолітніх дітей осіб, які захоплені незаконними збройними формуваннями.

Учасники засідання наголосили на важливості законодавчого врегулювання питань щодо надання окремого статусу родинам осіб, які зникли безвісти.

Заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко поінформував представників робочої групи про компенсації на оплату житлово-комунальних послуг.

Перший заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Антон Колумбет зазначив, що міністерство пропонує збільшити фінансування програми "Доступне житло" для учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб.

"Ця програма передбачає 50-відсткову державну допомогу на вартість житла. Таким чином, державний бюджет допомагає людині придбати житло", – пояснив Колумбет.

У пресслужбі зазначили також, що нині триває робота над законопроектом про пільгову іпотеку для учасників бойових дій.

Нагадаємо, 10 жовтня під час пресмарафону у Kyiv Food Market президент Володимир Зеленський зізнався, від чого залежить обмін полоненими між Росією та Україною.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"