В ООН поклали на бойовиків відповідальність за жертви на Донбасі

Діючі на Сході України незаконні збройні формування несуть відповідальність за більшість злочинів і порушень міжнародного гуманітарного права на Донбасі
Depo.Влада
15 грудня 2014 15:39
ФОТО: depo.ua
В ООН поклали на бойовиків відповідальність за жертви на Донбасі
В ООН поклали на бойовиків відповідальність за жертви на Донбасі

Про це на брифінгу в Києві заявив помічник Генерального секретаря ООН з прав людини Іван Шимонович, передає «Укрінформ»..

За його словами, ситуація з правами людини на сході залишається дуже важкою.

«Ситуація погіршується внаслідок припливу важкої і сучасної зброї, а також внаслідок напливу іноземних бойовиків, у тому числі з Російської Федерації», - уточнив помічник Генсека ООН.

Шимонович додав, що жителі Сходу України все частіше хочуть залишити місце свого проживання. Ситуація може і далі погіршитися в результаті рішення українського уряду стосовно переміщення державних інститутів з підконтрольних незаконним збройним формуванням територій та припинення там банківського обслуговування.

Помічник генсека ООН висловив особливу стурбованість з приводу ситуації з пенсіонерами, працівниками державної сфери з надання першочергових послуг населенню, а також з тими, хто працює в лікарнях, будинках престарілих, дитячих будинках і в'язницях.

Як повідомляв ДеПо, сьогодні ж в ООН констатували «загрозливе становище» місцевого населення на Донбасі і засудили намір Києва призупинити виплату пенсій в підконтрольних терористам районах.

За даними ООН, з початку конфлікту на Сході України загинули 4 700 чоловік, більше 10 тис. 300 осіб поранені.