ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В ООН незадоволені змінами в е-декларуванні

Протягом останніх тижнів стало очевидно, що існують значні відмінності між первинною системою електронного декларування доходів чиновників та поточним операційним програмним продуктом
Depo.Влада
20 жовтня 2016 13:18
ФОТО: depo.ua

Про це у своїй статті на ЕП написав радник з питань демократичного врядування та Керівника стратегічної групи Програми розвитку ООН Маркус Бранд, передає Depo.ua.

"Оскільки ПРООН забезпечила ключові елементи попередньої версії програмного забезпечення, ми уважно та дещо стурбовано відстежуємо останні події", - написав Бранд.

За його словами, протягом останніх тижнів стало очевидно, що існують значні відмінності між первинною системою, яку ПРООН надала НАЗК, та поточним операційним програмним продуктом.

"Деякі експерти зазначають, що наразі діючі онлайн-форми декларування активів можуть суперечити положенням, прийнятим НАЗК та Закону України "Про протидію корупції", - заявив представник ПРООН.

"Ми вважаємо, що ще є час для усунення зазначених невідповідностей, щоб система могла вважатися надійною та заслуговувати на довіру. Інший факт, який викликає стурбованість - за десять днів до закінчення терміну подачі лише близько 10% декларантів подали свої електронні декларації", - сказав Бранд.

"Ми точно не знаємо, що стало причиною цього, недостатня поінформованість чи невпевненість, проте, на нашу думку, масове завантаження інформації в останню хвилину може призвести до технічного перевантаження, яке вийде за межі поточних можливостей системи", - сказав він.

Тому, за його словами, важливо, щоб усі потенційні декларанти якнайшвидше подали відповідну інформацію.

Нагадаємо, станом на вечір 17 жовтня е-декларації подали вже майже 12 тисяч посадовців.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада