В ООН назвали передумову повернення Криму в Україну

Статус корінного народу Криму, яким Київ визнав кримських татар - запорука повернення півострова до складу України
Depo.Влада
10 травня 2016 17:45
ФОТО: depo.ua

Про це під час 15 сесії Постійного Форуму ООН з питань корінних народів під гаслом "Корінні народи: конфлікт, мир та вирішення" сказала перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, повідомляє depo.ua з посиланням на урядовий портал.

"Відповідно до міжнародного права, зокрема Декларації ООН з питань корінних народів, у кримських татар є право на самовизначення, що для окупаційної влади неприпустимо. Натомість, щодо до корінного народу обрана політика знищення на всіх рівнях - від мови до фізичної розправи. На всіх світових майданчиках створюється міф про рівноправне відношення та захист прав кримських татар. Форум не є виключенням. Навіть, наче незалежні експерти з Росії, працюють на виправдання "Крим наш". Дуже нагадує РФ-ЗМІ, коли незалежно від форми власності, підпорядковані та контрольовані режимом", - зазначила Джапарова.

Вона додала, що після деокупації Криму корінний народ, в разі реалізації права на самовизначення, стане запорукою захисту України в Криму.

Нагадаємо, що 15 сесія Форуму триватиме до 20 травня. Щорічно на сесіях Форуму представники корінних народів світу збираються для обговорення проблем своїх народів та пошуків шляхів їх вирішення. Кримські татари представлені на Форумі від імені представницького органу корінного народу - Меджлісу. До складу делегації увійшли: Ескендер Барієв - член Меджлісу, Айла Баккали та Аслан Омер Киримли - представники Меджлісу в Нью-Йорку, Еміне Джапарова - перший заступник Міністра інформаційної політики.

Постійний Форум ООН з питань корінних народів - один з 3 механізмів ООН, який опікується питаннями корінних народів та є вищим дорадчим органом ООН.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада