В ОБСЄ прокоментували російську ідею перейменування Криму

Ініціатива влади Росії перейменувати Крим на Тавриду має на меті протиставити кримських татар іншим нацменшинам на півострові, зокрема грекам, применшити значення кримських татар як корінного народу півострова
 

Про це розповів український експерт, генеральний директор Інституту геостратегії імені Ісмаїла Гаспринського Наріман Устаєв в кулуарах наради ОБСЄ у Варшаві, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ідея перейменування Криму на Тавриду спрямована на досягнення абсолютно конкретної цілі – знищити ДНК Криму і розірвати зв'язок, який існує між Кримом і корінним народом – кримськими татарами. Таким чином, зникає приналежність корінного народу України – кримських татар - саме до Криму", – заявив Устаєв.

Він додав, що таким чином російська влада зможе стверджувати, що на території РФ живуть якісь татари, абсолютно свідомо стираючи різницю між татарами у Криму і російському Татарстані.

За його словами, реалізуючи "ідею Тавриди" на локальному рівні, Росія хоче протиставити греків та кримських татар, а на рівні чорноморської регіональної безпеки – загострити відносини між Грецією, яка може зайняти проросійську позицію, і Туреччиною, яка підтримує територіальну цілісність України і приналежність Криму до України.

Він додав, що таким чином Москва додатково підживлює й без того доволі складні відносини між Анкарою й Афінами на міжнародній арені.

Експерт підкреслив, що ідея назвати Крим Тавридою є "абсурдною", але Росія в умовах ведення гібридної війни використовує всі можливі інструменти на міжнародній арені, аби маргіналізувати кримських татар і стерти будь-яку згадку про Крим, як півострів, приналежність якого до Росії не сприймається міжнародною спільнотою.

Устаєв також підкреслив, що ОБСЄ має звернути увагу на незаконне проведення нещодавно Росією місцевих виборів у Криму.

"Зрозуміло, що Росія має право проводити місцеві вибори на своїй території, але на окупованій території вона не може це робити. Ми звернулися до ОБСЄ визнати ці вибори у Криму незаконними", – заявив експерт.

На переконання директора Інституту геостратегії імені Ісмаїла Гаспринського, проведення місцевих виборів у Криму має стати черговим аргументом для світової спільноти для посилення економічних та політичних санкцій проти Росії.

Нагадаємо, окупаційна влада Криму обговорює ідею закріпити за анексованою АРК подвійну назву Республіка Крим – Таврида.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook