Нові обличчя Верховної Ради: Юрій Соловей

В нинішньому парламенті близько половини народних обранців вперше отримали мандати нардепів. depo.ua знайомить з кожним із них
Depo.Влада
24 грудня 2014 11:09
ФОТО: depo.ua
Нові обличчя Верховної Ради: Юрій Соловей
Нові обличчя Верховної Ради: Юрій Соловей

Соловей Юрій Ігорович (округ №89, місто Снятин Івано-Франківська область) від Блоку Петра Порошенка, безпартійний

Офіційна біографія:

Народився 13 липня 1978 року в Івано-Франківську в сім'ї інженерів. В 2001 році закінчив Івано-Франківський національно-технічний університет, інженер-механік, спеціальність: «Автомобільне господарство».

Після закінчення університету створив мережу магазинів електроніки «Епіцентр». У мережу входило 5 магазинів.

В 2002 році очолив управління економіки Івано-Франківського міськвиконкому.

В 2010 році балотувався на посаду міського голови Івано-Франківська, але зайняв друге місце. Став депутатом Івано-Франківської міської ради від партії «Третя Сила», пізніше ставши головою фракції «Удар-Громадський форум». З 2011 року був членом політичної партії «УДАР», ставши головою Івано-Франківської міської організації.

Соловей також був головою правління ГО «Громадський форум Івано-Франківська».

Восени 2014 року став радником голови Херсонської ОДА Андрія Путилова.

На парламентських виборах 2014 року Юрій Соловей балотувався від «Блоку Петра Порошенка» по округу №89, і переміг, набравши 23,07% голосів. Друге місце зайняв кандидат від «Батьківщини» Василь Гладій, який отримав 15,53% голосів. Варто враховувати, що Гладій в 2012 році став народним депутатом по цьому округу.

ЗА КАДРОМ

Навесні 2014 Соловей був виключений з «УДАРу». За його словами, неодноразово звертався, у тому числі і письмово, до Віталія Ковальчука з вимогою надати інформацію щодо його візиту до Відня для зустрічі з Фірташем напередодні з'їзду «УДАРу», на якому було оголошено про підтримку Порошенка як кандидата в президенти. «Реакцією стало виключення мене з партії», - повідомив Соловей. Також екс- «ударівец» заявив, що рішення про підтримку партії Петра Порошенка на президентських виборах «було прийнято кулуарно».

Однак Соловей в результаті балотувався на парламентських виборах від «БПП» за квотою «УДАРу», з яким Соловей знову почав співпрацювати після скандалу між Віталієм Кличком і Віталієм Ковальчуком і фактичним відходом останнього з «УДАРу».