В НАТО хочуть бачити СБУ демілітаризованою та деполітизованою

Остання версія концепції реформування СБУ не відповідає стандартам НАТО

За його словами, з кінця 2015 року міжнародна консультативна група за участю представництва НАТО надавала підтримку СБУ у розробці концепції реформування служби. Проте, процес реформування СБУ відступив на декілька кроків назад.

"У липні 2016 року конструктивні обговорення привели до розробки першої версії концепції реформування СБУ. Пройшло 2 роки, але ця концепція не була підписана. З того моменту ми бачили ще декілька нових варіантів цієї концепції. Тому ми можемо дійти висновку, що, на жаль, у нас не було прогресу. Ми зробили декілька кроків назад. Зараз ми можемо оцінити, що остання версія цієї концепції не відповіає основним стандартам НАТО у цій сфері", - заявив Вінников.

Він наголосив, що представництво НАТО хоче бачити службу безпеки України ефективною.

"Я можу говорити від всього міжнародного суспільства. Можу сказати, що ми хотіли би бачити СБУ - демілітаризованою та деполітизованою, ефективною службою внутрішньої безпеки. Звісно, така трансформація потребує трансформації певних правоохоронних функцій, які існують у сфері боротьби з економічними злочинами, протидії корупції, а також - протидії тероризму. Окрім того, потребується розмежування повноважень з іншими правоохоронними органами. Процес реформування СБУ має продовжуватись", - додав він.

Нагадаємо, в НАТО також вимагають від України реструктуризувати Збройні сили до стандартів НАТО та завершити комплексні реформи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme