В МЗС заявили, що дії Ірану змушують розглядати зміни в конвенції про розслідування авіакатастроф

Поведінка Ірану під час розслідування катастрофи літака "МАУ" змушує переглядати міжнародну конвенцію про розслідування авіакатастроф

Журналіст стрічки новин

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін, передає Depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

Він розповів, що найближчим часом відбудеться розмова глав МЗС постраждалих країн і на ньому будуть обговорювати посилення конвенції.

"Одним з напрямків такого діалогу буде оцінка можливостей внесення змін до положення міжнародних конвенцій, що регулюють відповідність технічного розслідування, оскільки ми бачимо наскільки складно змусити держава-член Конвенції сумлінно виконувати свої зобов'язання, якщо держава ухиляється від співпраці", – сказав Єнін.

Зазначимо, що раніше Єнін скаржився спецпредставникові Держдепу США з питань Ірану Роберту Маллі на технічний звіт з розслідування катастрофи МАУ. Розмова представників України і США відбувся 24 березня.

Нагадаємо, 8 січня 2020 року невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ). Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня 2020 року Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

30 грудня 2020 року в МЗС України заявили, що розмір компенсацій сім'ям загиблих в катастрофі літака МАУ в Ірані мають визначити під час переговорів.

20 лютого 2021 року Військова прокуратура Ірану завершила розслідування катастрофи літака МАУ і готує обвинувальний акт, щоб передати справу до суду. А вже 17 березня 2021 року Іран оприлюднив остаточний звіт щодо збиття українського пасажирського літака авіакомпанії МАУ в січні 2020 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme