В МЗС відреагували на безглузду пропозицію Кремля щодо українських моряків

Україна вважає неприйнятною пропозицію Міністерства закордонних справ Росії надати гарантії участі Києва в продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства

Про це йдеться в коментарі МЗС України, оприлюдненому в середу, 26 червня, інформує Depo.ua.

"25 червня МЗС України отримало ноту Міністерства закордонних справ Російської Федерації, в якій міститься цинічна пропозиція щодо надання українською стороною письмових гарантій участі України у продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства. Вважаємо цю пропозицію Росії неприйнятною і такою, що загострює спір між Україною та Росією стосовно імунітетів військових кораблів. Про це українська сторона уже поінформувала Міжнародний трибунал з морського права", – зазначили у відомстві, пише "Новинарня".

Українська сторона вимагає від Росії без будь-яких подальших умов виконати наказ Міжнародного трибуналу та невідкладно звільнити захоплених 24 українських моряків та судна ВМСУ "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

"Для припинення незаконного переслідування українських моряків та виконання наказу достатньо наявних у російському законодавстві механізмів, а також існуючих багатосторонніх міжнародних договорів, сторонами яких є Україна та Росія", – підкреслили в міністерстві.

Окремо позицію Росії прокоментувала також заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

"Учора сплив місяць, як Міжнародний трибунал з морського права видав наказ негайно звільнити українських моряків і військові кораблі. За цей місяць пролунало багато гучних заяв з боку РФ щодо їхнього небажання визнавати свій обов’язок відповідно до власних міжнародно-правових зобов’язань і звільнити наших моряків та кораблі. Та ось, нарешті, попри всі ці заяви, РФ дисципліновано, хоч і за мить до дедлайну, надіслала звіт про виконання наказу, як вимагалося", – написала Зеркаль у Facebook 26 червня.

Водночас, за її словами, незважаючи на чітку вимогу щодо негайного звільнення українських моряків, "РФ продовжує маніпулювати своїм розумінням наказу (трибуналу, – Ред.) і далі незаконно утримує наших моряків і військові кораблі".

"Сумно, але для Росії це гра, в якій людські долі є тільки розмінною валютою. Мета цієї гри наразі – змусити нас добровільно відмовитись від наказу і фактично визнати право РФ карати наших військових моряків на власний розсуд, позбавивши їх та Україну імунітету", – зазначила Зеркаль.

Заступник глави МЗС України наголосила, якщо Росія хоче врегулювати ситуацію, то має просто і без додаткових умов чи "гарантій" виконати наказ трибуналу.

Зеркаль зазначила, що українська сторона готова до конструктивної роботи щодо виконання пунктів наказу трибуналу та взаємодії в рамках Конвенції, а також, у разі потреби – в рамках інших інструментів міжнародного права.

"Але нагадуємо про чітку вимогу наказу – звільнити моряків і повернути їх в Україну, а також повернути під контроль України три військові кораблі. Й доки Росія цього не зробить, ми продовжимо тиск на всіх доступних майданчиках, разом із з G20 та РБ ООН", – підкреслила заступниця міністра.

Нагадаємо, Україна придумала, як змусити Росію виконати наказ трибуналу ООН відпустити моряків.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

25 травня морський трибунал ООН зобов'язав Росію негайно звільнити українських моряків.

27 травня Міністерство закордонних справ України направило МЗС Росії ноту з питанням, коли і де будуть повернуті українські моряки і кораблі, захоплені в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року.

Тим часом у Кремлі вважають, що долю затриманих українських моряків повинні вирішити слідство і суд.

.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme