В МЗС України обурені переведенням Кольченка до штрафного ізолятора

МЗС України протестує проти переведення незаконно засудженого на Росії українського активіста Олександра Кольченка до штрафного ізолятора
Depo.Влада
11 березня 2016 19:47
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на департамент консульської служби МЗС України у "Фейсбуці".

Як зазначають у міністерстві, російські компетентні органи й надалі продовжують практику порушення прав громадян України, які незаконно утримуються на території Російської Федерації.

"Так, вчора стало відомо, що громадянина України Олександра Кольченка, незаконно засудженого російською владою на 10 років колонії суворого режиму у справі т.зв. "кримських терористів" та етапованого нещодавно до одного з пенітенціарних закладів м. Копейськ Челябінської області, під надуманими приводами без будь-яких пояснень перевели до штрафного ізолятора, що є грубим порушенням його прав", - наголошується у повідомленні.

"З метою відновлення порушених прав українця МЗС звернулося до російської сторони з нотою, в якій вимагається забезпечити дотримання прав О.Кольченка, переведення його до камери з нормальними умовами утримання, вжиття всіх необхідних заходів для недопущення подібних інцидентів в майбутньому, негайного звільнення та повернення українця на Батьківщину", - заявили в МЗС.

Дипломати пообіцяли продовжувати і надалі вживати вичерпних заходів щодо захисту прав співвітчизників, які незаконно утримуються та засуджені на території РФ.

Нагааємо, утримуваного на Росії українського активіста Олександра Кольченка помістили в штрафний ізолятор виправній колонії міста Копейська.

Північно-Кавказький окружний військовий суд у серпні засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років колонії. Кольченко отримав 10 років позбавлення волі. Обох звинувачували в терористичній діяльності. Ще два фігуранта цієї справи — Олексій Чирній і Геннадій Афанасьєв — отримали по сім років ув'язнення. Також повідомлялося, що в Криму оголошено в розшук Степана Цириля, Іллю Зуйкова, Енвера Асанова і Микиту Боркина, які, за версією слідства, є фігурантами "справи Сенцова".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада