В ЄС вимагають швидкої атестації системи е-декларування

Система електронних декларацій має отримати сертифікацію, адже це головна умова, за якої вона допоможе у боротьбі з корупцією
Depo.Влада
15 серпня 2016 17:54
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві Представництва ЄС в Україні, передає depo.ua.

"Ми дуже розчаровані і занепокоєні неповним запуском системи електронного декларування активів НАЗК минулої ночі без необхідної сертифікації. Електронна система повинна бути сертифікована з метою забезпечення кримінальної відповідальності за дачу неправдивих показань", - йдеться у заяві.

"Сертифікація – це найголовніша умова для роботи такої системи роботи та сприяння боротьбі з корупцією, відповідно до зобов'язань України перед ЄС і міжнародним співтовариством. Із того, що нам відомо, немає ніяких істотних причин для відмови від сертифікації. Атестація повинна бути надана без зволікання", - підкреслили в представництві.

Нагадаємо, опівночі сайт Національного агентства із запобігання корупції відкрив доступ до інтерфейсу електронного декларування.

Зазначимо, через відсутність атестату захисту інформації ці декларації не можна використовувати як доказ в суді. Відповідно, посадовців, що опублікують неправдиву інформацію про свої статки, неможливо буде притягнути до відповідальності.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада