В Австрії правоохоронці розслідують діяльність компаній Мартиненка

Австрійське антикорупційне відомство розпочало досудове розслідування щодо діяльності двох компаній, підконтрольних депутату від "Народного фронту" Миколі Мартиненку
Depo.Влада
14 грудня 2015 17:37
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Süddeutsche Zeitung

"Минулого тижня віденське антикорупційне відомство повідомило про початок попереднього розслідування. Згідно з підозрою, компанії Bollwerk AG і Steuermann mbH купували і продавали цінний титан, а, можливо, і уран в обхід санкцій у Росію. При чому обидва посередники використовувалися для накручування цін", – пише авторитетне видання.

Разом з тим, Kurier зазначає, що українська "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" продає титан російській "ВСМПО-Авісма", яка є дочкою великого виробника зброї – корпорації "Ростех".

"Оскільки Україна і Росія ведуть війну, громадськості не сподобалося б, що Україна постачає титан для автоматів Калашникова, якими потім у східній Україні розстрілюють українських солдатів та громадян", – зазначає SZ.

"Методи такі ж, як і в схемі з ураном: поки вагони стоять на рейках у напрямку Москви і завантажуються титаном, гроші перераховуються на австрійську фірму Bollwerk Finanzierungs- und Industriemanagement AG. У неї та ж адреса в провулку Гольдшмідгассе, що і в Steuermann Investitions, який торгує ураном. Звичайно, австрійська фірма виставляє російським клієнтам набагато більш високі рахунки. І тут також в українських колах підозрюють того ж бенефіціара, що і з ураном: Миколу Мартиненка", – пише Kurier.

Нагадаємо, що НАБ відкрило 2 провадження для перевірки пов'язаних з Мартиненком фактів корупції.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада