ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В АП розповіли про атаки державних сайтів «хитрими» вірусами з РФ

Спецслужби Російської Федерації створюють комп'ютерні віруси для атак на державні сайти України
Depo.Влада
20 січня 2015 03:44
ФОТО: depo.ua
В АП розповіли про атаки державних сайтів «хитрими» вірусами з РФ
В АП розповіли про атаки державних сайтів «хитрими» вірусами з РФ

Про це в інтерв'ю  AIN розповів заступник глави Адміністрації Президента з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ Дмитро Шимків, передає depo.ua.

«Так, ми стикаємося з дуже серйозними завданнями з кібербезпеки. Виявили ряд вірусів, створених російськими спецслужбами спеціально для атак на українські держсайти. Принаймні, так вважають американські фахівці. Віруси дуже розумні, грамотно побудовані з інженерної точки зору. Відображати такі кібератаки треба вміти», - сказав він.

За словами заступника голови АП, українська влада активно працює з виробниками антивірусів.

«Хоча ці віруси хитрі, постійно змінюють сигнатуру. Але ми теж хитрі. Є дуже непогані хлопці в Держспецзв'язку, які здійснюють захист периметрів. Зараз, слава богу, спала активність DDOS-атак. До цього постійно їх відбивали. Знаємо, як їм протистояти - над цим працюють у Держспецзв'язку», - розповів Шимків.

За його словами, особливо серйозні атаки відбуваються під час ескалації подій на Сході України або коли президент досягає позитивних результатів у тих чи інших переговорах.

«Бачимо зв'язок. Атаки спрямовані на держсайти, на погашення каналів зв'язку та обмеження доступу до ресурсів. Віруси спрямовані на зняття та пересилку даних», - зазначив заступник голови АП.

На його думку, Україні потрібно державний підрозділ, який займався б не тільки кіберзахистом, а й контрдіями.

«Поки це лише ідея. Для цього теж потрібні люди, їх треба навчити, дати інструментарій. А певні постанови не дозволяють нам навіть ноутбуки закуповувати. Це війна майбутнього, для неї потрібна зовсім інша інфраструктура та інші люди», - підкреслив Шимків.

Як повідомляв depo.ua, минулої осені американські програмісти розкрили мережу російських хакерів, що роками стежили за чиновниками НАТО, ЄС і України.