Уряду Нідерландів дали час на роздуми щодо Угоди про асоціацію до 1 листопада

Парламент Нідерландів ухвалив постанову, якою вимагає від уряду внести рішення щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС не пізніше 1 листопада
Depo.Влада
23 вересня 2016 08:49
ФОТО: depo.ua

Така постанова була схвалена пізно ввечері 22 вересня, за підсумками дня уряду, повідомляє depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Як пише NOS, це рішення ініціювала партія D66, що підтримувала ратифікацію угоди під час кампанії до референдуму. Водночас, вимогу на адресу уряду підтримали також противники асоціації з Україною, через що вона набрала більшість голосів.

Наразі жодна з партій не підтримує просту ратифікацію Угоди, навіть прибічники України наполягають, що уряд має офіційно повідомити Брюссель про поточну ситуацію.

Нагадаємо, раніше прем’єр Нідерландів Марк Рютте заявив, що уряд "навряд чи" ухвалить рішення про завершення ратифікації угоди.

Після ухвалення рішення, яке зобов’язало уряд визначити свою правову позицію до 1 листопада, Рютте відмовився прогнозувати терміни ухвалення рішення, заявивши, що зробить це, "щойно буде така можливість".

На консультативному референдумі у Нідерландах 6 квітня проти Угоди про асоціацію України з Євросоюзом проголосували 61% голландців, які прийшли на дільниці.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що уряд Нідерландів, а не ЄК має розробляти альтернативний план після референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада