Урядовці змінили механізм контролю АРМА за управлінням арештованими активами

Кабінет міністрів ухвалив постанову щодо внесення змін до порядку здійснення контролю за ефективністю управління активами

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов у своєму Telegram, передає Depo.ua.

За його словами, так було вдосконалено механізм контролю Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) за ефективністю управління арештованими активами.

Це дозволить уникнути невизначеності у механізмі контролю, що є вкрай важливим у процесі збереження активу та його економічної вартості у період дії арешту активу. 

"Зокрема, для об’єктивної та неупередженої оцінки виконання управителями умов договору про управління активами передбачено формування комісії для здійснення контролю у складі не менше трьох осіб. Колегіальність контрольних заходів унеможливить упередженість висновків за результатами контролю", – пояснив Немчінов.

Також із метою більш ефективного виконання завдань з фіксування зовнішнього стану активів, а також вжиття оперативних заходів безпосередньо за місцем перебування арештованого майна, порядок буде доповнено можливістю залучення працівників міжрегіональних територіальних управлінь АРМА для здійснення окремих заходів контролю.

Це дозволить отримати безперешкодний доступ для огляду та перевірки фактичного стану активів на території всієї України. 

Крім того, запропоновані зміни врегульовують питання контролю ефективності управління активами, щодо яких вже встановлено факт неналежного управління та відбувається процедура припинення відповідного договору з управителем.

Кабмін, зокрема, визначив, що у таких випадках заходи контролю не проводяться у встановлені строки (не рідше одного разу на місяць), оскільки визначення результатів управління в умовах припинення договору є неможливим. 

"Вдосконалення контролю ефективності управління активами є надзвичайно важливим для реалізації завдань АРМА. Так, ефективність управління активами одночасно має вплив як на права їх власників – у частині збереження та збільшення економічної вартості активів, які повертаються власникам у разі настання законних підстав, – так і на інтереси держави – в частині виконання завдань арешту, можливості примусового стягнення активів на користь держави та забезпечення надходжень до Державного бюджету від управління активами", – підсумував Немчінов.

Нагадаємо, раніше урядовці затвердили зміни до порядку реалізації арештованих активів на електронних торгах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme