ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Гройсман презентував Концепцію реформи місцевого самоврядування на 600 днів (ВІДЕО, ІНФОГРАФІКА)

Кабінет міністрів України оприлюднив Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на період до 2021 року

 

 

Depo.Влада
5 грудня 2018 10:30
ФОТО: depo.ua

Презентував Концепцію прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на форумі місцевого самоврядування, який відбувається у Києві, інформує Depo.ua.

Він наголосив, що реформа децентралізації є однією з найуспішніших. "Але зараз ми маємо супротив її завершенню. Наше завдання – сформувати в Україні мапу самодостатніх, успішних громад", - сказав Гройсман.

За його словами, відповідна концепція передбачає впровадження моделі адміністративно-територіального устрою районного рівня відповідно до європейських критеріїв.

"Головне завдання зараз - завершити формування міцних, успішних громад. Далі - сформувати нові спроможні райони, близько 100. Потім - передача повноважень та розмежування влади на місцях", - наголосив очільник уряду.

Так, у межах реалізації Концепції на базовому рівні доручено:

- ОДА затвердити перспективні плани усіх областей із 100% покриттям територій та звершити формування спроможних територіальних громад;

- ОДА внести до Кабінету міністрів подання про звільнення голів РДА, які створюють перепони у проведенні реформи місцевого самоврядування.

- Мінрегіону, ОДА, спільно з асоціаціями органів місцевого самоврядування внести пропозиції щодо завершення формування громад та їх затвердження до червня 2020 року;

- Мінрегіону розробити законопроект про надання Кабміну повноважень затверджувати території громад.

На субрегіональному рівні доручено:

- змоделювати адміністративно-територіальний устрій районного рівня відповідно до європейських критеріїв;

- Мінрегіону, ОДА спільно з асоціаціями провести моделювання нових районів усіх областей з урахуванням сучасних вимог та європейських стандартів та утворених госпітальних округів

- Створити адміністративні округи, як основи для майбутніх районів

- Затвердити території районів усіх областей – завершити формування автономних терокругів районного рівня

- Мінрегіону, ОДА спільно з асоціаціями, проектами МТД внести на розгляд Кабміну пропозиції щодо схвалення і внесення до Верховної проекту законодавчого акту (актів) для затвердження територій нових районів та їх затвердження до червня 2020 року.

Крім того, Концепція передбачає передачу повноважень виконавчої влади органам місцевого самоврядування на засадах субсидіарності. У зв'язку з цим доручено розмежувати повноваження органів місцевого самоврядування територіальних громад (ради, голови, виконкому, старости), місцевих держадміністрацій та органів місцевого самоврядування, райдержадміністрацій та облдержадміністрацій.

Мінрегіону, ОДА спільно з асоціаціями поставили завдання напрацювати проекти нових"Про місцеве самоврядування в Україні".

Гройсман наголосив, що на реалізацію Концепції відводиться 600 днів.

Як результат реалізації Концепції, у 2020 році в Україні має нараховуватися 24 області, 100 районів і 1600-1800 територіальних громад.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада