Уряд розробляє стратегію реформування держуправління

У четвер відбулося експертне обговорення Стратегії реформування державного управління. Вона є новою, та водночас процес реформування державного управління вже триває не один рік
Depo.Влада
21 серпня 2015 07:13
ФОТО: depo.ua

На цьому наголосила міністр Кабінету міністрів Ганна Онищенко, передає depo.ua з посиланням на "Урядовий портал".

"На початку роботи над Стратегією ми вже мали певні напрацювання минулих років. Але цього разу ми більш ґрунтовно підійшли до змістовного наповнення цього документа і залучили до процесу експертів Програми ЄС-ОЕСР "Сігма" та фахівців з інших органів виконавчої влади. Крім того, вирішили зібрати всі думки і пропозиції до цього документа від громадськості, тому проект Стратегії доступний для широкого обговорення на Урядовому порталі", - повідомила Онищенко.

Міністр зазначила, що на виконання Стратегії буде затверджено покроковий план дій і найближчим часом обидва документи будуть внесені на розгляд Кабінету Міністрів.

За її словами, одна з основних цілей цього документа - переформатування Кабінету міністрів. Секретаріат вже розпочав роботу в цьому напрямку, а саме переглянув, за дорученням прем'єр-міністра, нехарактерні повноваження Кабміну, щоб у подальшому зменшити виконання невластивих йому функцій. Відповідний законопроект вже у вересні може бути поданий до Верховної Ради.

"Важливою ціллю Стратегії повинно бути підвищення ролі міністерств у прийнятті рішень. А Кабінет міністрів, в свою чергу, має формувати політику держави, виконувати стратегічну та координуючу роль", - зазначила Онищенко.

Крім того, Стратегія передбачає реформування державної служби, відповідний законопроект перебуває на розгляді у народних депутатів.

"Розробляючи Стратегію, ми ставили перед собою досить амбітні плани і основною нашою метою було створення ефективної системи державного управління, яка заслуговує високої оцінки на міжнародній арені. Але в першу чергу, цей документ потрібен нашому суспільству", - підсумувала міністр.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.