Уряд пропонує малому бізнесу субсидії на відсоткові ставки за кредитами

У Верховній Раді є законопроект, за яким уряд готовий субсидіювати відсоткові ставки за кредитами для малого бізнесу, а також забезпечувати доступ до портфельних гарантій для банків для пріоритетних секторів економіки
 

Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко, повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу Міністерства.

"Ми працюємо над програмами, які хочемо запустити, аби дати доступні кредити для підприємців. Перше, це субсидування відсоткової ставки. На жаль, поки що відсоткова ставка НБУ і ризикові політики банків не дозволяють кредитувати під нормальну адекватну ставку. Немає й доступу до довгого кредитного ресурсу. Також, другий напрямок – це доступ до портфельних гарантій для банків. Це питання зараз знаходиться на розгляді у Верховній Раді. Це потрібно для того, аби кредитувати пріоритетні сектори економіки, підсилювати певні галузі, які страждають від тієї чи іншої кризи", – заявив Петрашко.

За його словами, наразі можна скористатися програмою "5-7-9".

"Якщо ваш бізнес має оборот до 10 млн євро і ви маєте кредит в банку, держава компенсує вам погашення процентів протягом одного року. Тобто, ваші проценти будь 0%. У бюджеті під цей напрямок виділено 4 млрд гривень. З нашої точки зору, цього буде достатньо, але якщо буде потрібно більше, ми будемо вносити зміни до бюджету", – прокоментував Петрашко.

Він наголосив, що без кредитування зростання економіки не буде. Для того, щоб економіка почала рости на 7-8% в рік, треба щоб банківська система щорічно видавала близько 400 млрд грн кредитів.

"Окрім того, щоб якомога швидше вийти з кризи, ми маємо думати над тим, як закласти підвалини для "українського економічного дива" у наступні роки. Ми повинні зростати темпами 7-8%. Що для цього потрібно? Перш за все, щоб у банків з’явилася мотивація кредитувати. По-друге, точкова допомога від держави, як-от додаткові держгарантії для секторів, які або постраждали чи-то від карантину, чи-то, наприклад, від засухи, або потребують інноваційного розвитку", – додав міністр.

За словами урядовця, так само державі треба частково брати ризики у довгострокових інфраструктурних проєктах, які можуть бути цікавими та зрозумілими для кредиторів.

"Нормальне інвестиційне фінансування – це 2-3% річних, в ідеалі – близько до нуля для наукоємних і експортоорієнтованих підприємств. Якщо ти хочеш залучити іноземні інвестиції, треба не лише створити хороші юридичні умови, а й продемонструвати, що тут є дешеві гроші, за умови, що інвестор вкладе у проєкт своїх 30-40 відсотків", – повідомив Петрашко.

Нагадаємо, 13 травня Рада заборонила нараховувати штрафи за кредитами на час карантину.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme