Україні зарубають безвіз через "політичну корупцію" на мажоритарці

Новою фішкою "єврооптимістів" та "младореформаторів" стане вимога переписати закон про парламентські вибори. Мовляв, Україну врятує лише відмова від "корупційної" мажоритарки

Україні зарубають безвіз через "політичн…

"Самопоміч" вже включила в свій "ультиматум" по прем'єріаді вимогу ухвалити новий виборчий закон – Садовий каже, що хоче чисту пропорційну систему з відкритими списками. З трибуни парламенту це озвучив нардеп Єгор Соболєв. Швидше за все, ту саму тезу невдовзі ми почуємо від Саакашвілі, парламентських "єврооптимістів" та низки інших "грантоїдів", що займаються виборами. Чому вони усі заговорять про "пропорціоналку з відкритими списками"? Причина банальна, що навіть соромно про неї говорити – тільки для того, щоб говорити про чергову "зраду" і качати ситуацію. Логіка цієї "зради" така – усі кажуть, що парламентські перевибори нічого не дадуть, новий парламент не буде кращим за цей, Порошенко та інші "зрадники", які не мають партійного рейтингу "захоплять" мажоритарні округи і через них знову отримають контроль над Радою. То що нам треба зробити? Правильно. Скасувати "корупційну" мажоритарку, яку, будуть нагадувати, повернув Янукович. І будуть нагадувати, що старий парламент, обраний в 2012 році, не захотів змінювати виборчу систему перед виборами-2014, щоб в Раду пролізли "старі обличчя".

А щоб хтось не згадав, що ми вже два виборчих цикли ( в 2006 та 2007 роках – проводили по пропорційній системі і склад парламенту нікого не задовільняв, бо продавали місця в списках), то нам розповідатимуть про "відкриті списки". Можна не сумніватися, що з цією ідеєю "єврооптимісти та младореформатори" побіжать до європейських послів і ті теж вхопляться за цю чудову думку – Україні не можна давати безвізовий режим, поки не буде подолано "політичну корупцію", яка сховалася у підступній мажоритарці. І понеслась…

У всій цій історії з переписуванням закону про вибори кожен апологет "пропорціоналки з відкритими списками" переслідуватиме свої цілі – для Саакашвілі та "єврооптимістів" - це шлях таки спровокувати перевибори (адже, якщо буде переписаний закон, то його треба негайно застосувати- інакше навіщо його ухвалювали?), а для Садового, Тимошенко та Ляшка – це можливість просто качати ситуацію і кричати "зрада", адже, вони поки не готові до чергових виборів.

Однак, якщо абстрагуватися від нового виборчого закону як політтехнології, то український досвід показує, що як не переписуй закон – ключ оновлення парламенту у самому виборці. Чисто пропорційна система довела свою ефективність, хоча б тим, що в 2006 році з парламенту викинули Литвина, а в 2007 – Мороза. В 2012 році Янукович запровадив змішану систему, справді, сподіваючись, що відіграється на мажоритарці. І що? По суті, в тому ж Києві він зробив подарунок опозиції, яка взяла і виграла всі (!) мажоритарні округи. Той же Саакашвілі, який власним авторитетом та популярністю за короткий час зробив Саші Боровику в Одесі рейтинг під 30%, спокійно може брати майже будь-який мажоритарний округ, вести туди свого кандидата і робити з нього депутата. З іншого боку, якщо б в 2014 році на виборах діяла пропорціоналка, то зараз найбільшою фракцією був би "улюблений" всіма українцями "Народний фронт Яценюка".

Тепер про "ноу-хау" у вигляді відкритих списків – є різні варіанти їх формування, але щось підказує, що українські партії ухвалять такий закон при якому ми будемо вибирати між умовними Березюком та Сироїд, Аваковим та Пашинським і так далі. І це в кращому випадку. В ньому можна буде хоча б вибрати, хто тобі огидніший і не голосувати за нього. А уявіть ситуацію, що вибирати доведеться між Аваковим і людиною Х (яка буде 100% креатурою Авакова)? Виглядає так, що постійна зміна правил гри при одноманітному наборі гравців мало що дає. І якщо вже, справді, партії хочуть дати виборцю якусь волю, то слід повертатися до чистої мажоритарки. З цього приводу, звісно, будуть крики про гречку всемогутню, але в противному випадку – ця "гречка" конвертована у грошові знаки несеться до партійних кас.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme