Україні необхідно втілювати антикорупційне законодавство в життя, – GRECO

Україна покращила свою законодавчу базу стосовно корупційних правопорушень, однак тепер її ключовим завданням є впровадити законодавство на практиці

Про це ідеться у додатку до другого звіту про дотримання законодавства в Україні антикорупційного органу Ради Європи GRECO (Група держав проти корупції), опублікованому 25 липня, повідомляє Depo.ua.

За шість років Україна виконала одинадцять із шістнадцяти рекомендацій щодо криміналізації корупційних правопорушень та прозорості партійного фінансування.

П'ять рекомендацій, щодо яких очікуються рішення, були розглянуті лише частково.

GRECO закликає Україну забезпечити, щоб у питанні прозорості виборчих фондів не було введення в оману, наприклад, "власними коштами" партій чи кандидатів. Також має гарантуватися незалежність НАЗК.

GRECO також підкреслює важливість координації між НАЗК та ЦВК щодо забезпечення ефективного моніторингу партійного фінансування та виборчих кампаній.

Цією доповіддю GRECO завершує третій етап оцінки щодо України. Організація вже розпочала четвертий етап, який фокусуватиметься на запобіганні корупції стосовно членів парламенту, суддів та прокурорів.

Нагадаємо, зниження рівня корупції в Україні до середнього рівня по ЄС надало б можливість підвищити подушне ВВП країни до 2040 року до 50% від середньоєвропейського і на 20% вище за теперішній.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme