Українців закликали оминати прикордонний пункт, де прориватиметься Саакашвілі

Державна прикордонна служба України рекомендує не використовувати пункт пропуску "Краковець" через можливе проведенням масових політичних акцій 9-12 вересня

А ті, хто планує брати участь у цих зборах, мають пам'ятати особливі правила поведінки у прикордонній смузі, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

Йдеться про так званий прикордонний режим, який регламентує порядок в'їзду, перебування, проживання, пересування поблизу кордону громадян України та інших осіб.

Нагадаємо, що позбавлений українського громадянства колишній голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі заявив, що має намір повернутися з Польщі в Україну 10 вересня 2017 року.

Довідка: Президент України Петро Порошенко указом позбавив українського громадянства екс-голову Одеської ОДА та лідера Руху нових сил Михайла Саакашвілі, якого сам же у травні 2015 році увів у громадянство.

Загалом, згідно зі ст. 19 Закону "Про громадянство України", людина може втратити громадянство, якщо добровільно набула громадянства іншої держави, свідомо подала неправдиві відомості, підробні документи, коли набувала українського громадянства, або пішла на військову службу іншої держави. Сам Саакашвілі стверджує, що не обманював українську владу, а на опублікованій у ЗМІ відповідній анкеті не його підпис.

На момент отримання українського громадянства Михайло Саакашвілі у Грузії був звинувачений за чотирма кримінальними справами.

Перша - розгін мирної акції опозиції 7 листопада 2007 року та присвоєння телекомпанії "Імеді" покійного бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі. У зв'язку з цими звинуваченнями в серпні 2014 року Саакашвілі був заочно засуджений судом.

Друга справа ґрунтується на звинуваченні Саакашвілі в організації побиття колишнього депутата Валерія Гелашвілі в 2005 році.

Третя справа - про розтрату держкоштів у період з 2009 по 2012 роки на суму, еквівалентну 3,7 мільйонам євро.

Четверта справа стосується звинувачення в зловживанні службовими повноваженнями під час розслідування вбивства співробітника одного з грузинських банків Сандро Гиргвліані в 2006 році.

У разі обвинувальних вирків колишньому президенту Грузії загрожує до 14 років позбавлення волі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook