Україна засудила рішення Росії про віднесення пам'яток Криму до своєї культурно-історичної спадщини

Міністерство закордонних справ України засуджує рішення РФ про віднесення 220 пам'яток Криму до своєї культурно-історичної спадщини
Depo.Влада
20 жовтня 2015 21:12
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба відомства, передає depo.ua.

"Міністерство закордонних справ висловлює рішучий протест у зв'язку з прийнятим урядом Російської Федерації розпорядженням про віднесення об'єктів культурної спадщини Автономної Республіки Крим і Севастополя до об'єктів культурної спадщини федерального значення. МЗС України жорстко засуджує варварське захоплення і пограбування культурних, матеріальних і духовних, історичних цінностей України", - йдеться в повідомленні.

МЗС закликає міжнародне співтовариство засудити будь-які спроби Російської Федерації присвоїти культурну спадщину України та вимагає від російської сторони негайного скасування зазначеного розпорядження уряду, здійснення безумовного виконання Росією своїх зобов'язань у відповідності з нормами міжнародного права, поваги суверенітету і територіальної цілісності України.

МЗС підкреслює, що резолюція Генеральної Асамблеї ООН від 27 березня 2014 р. "Територіальна цілісність України" підтверджує визнання територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах, заявляє про невизнання кримського "референдуму" від 16 березня 2014, закликає всі держави, міжнародні організації та спеціалізовані установи не визнавати ніяких змін статусу Автономної Республіки Крим і Севастополя на підставі вищезазначеного референдуму, а також утримуватися від будь-яких дій чи поведінки, які можуть бути інтерпретовані як визнання будь-якої зміни статусу.

"У світлі цієї резолюції Генасамблеї ООН Виконавча рада ЮНЕСКО на своїх 194-й і 195-й сесіях у 2014 р., а також на 196-й та 197-й сесіях у 2015 р. послідовно приймає рішення про безпосередню участь ЮНЕСКО та її конвенційних органів у моніторингу ситуації в АР Крим і м. Севастополь (Україна) у рамках мандату цієї організації", - наголошується в повідомленні.

Більше міжнародних новин читайте на Depo.Світ.