Україна та Польща "звірили годинники" щодо "Північного потоку-2"

Парламенти України та Польщі узгодили спільний лист до Європейського Союзу щодо неприпустимості газогону "Північний потік-2", наразі черга за Литвою

Про це голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив у коментарі журналістам на пункті пропуску "Шегині-Медика", передає Depo.ua з посиланням на "УНН".

За словами Парубія, відповідної домовленості було досягнуто під час конференції представників "парламентів Центрально-Східної Європи".

Він повідомив, що під час цієї конференції, окрім питань інфраструктури, було обговорено і низку інших питань.

"Я хочу вам повідомити, що вже узгоджено між польським і українським парламентом спільний лист про неприйняття і про заперечення і, власне, нашу позицію стосовно проекту "Північний потік-2", – повідомив спікер парламенту.

Парубій розраховує, що найближчим часом лист підтримає парламент Литви.

"Ми сподіваємося, що парламенти й Естонії, і Латвії, і Румунії, і Молдови, і Грузії підтримають наш спільний лист спікерів парламентів про звернення до ЄС з приводу неприпустимості реалізації проекту "Північний потік-2", – зауважив Парубій.

Довідка: Розпочати будівництво "Північного потоку-2" вартістю майже 10 млрд євро "Газпром" і його партнери планують у квітні 2018 року.

1200-кілометровий газопровід буде прокладений через Балтійське море і з'єднає Росію і Німеччину, минаючи Україну, Польщу і країни Балтії.

Потужність газопроводу буде вдвічі більшою, ніж у першого "Північного потоку". Завершити будівництво планують до кінця 2019 року.

Європейські мейджори - Engie, OMV, Shell, Uniper, Wintershall – встигли надати фінансування проекту "Північний потік 2" до прийняття сенатом США нових ініціатив проти будівництва газопроводу.

Тим часом Польща хоче повністю зупинити будівництво "Північний потік-2", який Росія планує збудувати в обхід України.

Окрім того, Литва категорично проти "Північного потоку-2". Литовський президент Даля Грібаускайте обіцяє допомогти Україні в блокуванні ініціатив щодо розширення газопроводу Nord Stream.

22 червня президент України Петро Порошенко і президент Європейської Ради Дональд Туск обговорили загрози проекту спорудження газопроводу "Північний потік-2".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme