ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Україна та Польща запускають кампанію для легалізації заробітчан

В Україні та Польщі з квітня розпочнеться широка кампанія "Партнерство і працевлаштування", яка матиме на меті популяризувати легальне і без порушень законодавства працевлаштування українців в Польщі

Depo.Влада
23 березня 2018 16:13
ФОТО: depo.ua

Про це в коментарі Укрінформу розповів голова Польсько-української господарчої палати, екс-міністр економіки Польщі Яцек Пєхота, передає Depo.ua.

"Кампанією ми хочемо протидіяти патологіям під час рекрутації працівників в Україні, а з іншого боку в Польщі боротися з випадками, коли посередники не дотримуються умов працевлаштування у питаннях грошової винагороди, соціального забезпечення, вже не кажучи про випадки нелегального працевлаштування", – зазначив Пєхота.

За його словами, головним партнером Польсько-української господарчої палати щодо цієї кампанії в Україні буде Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування. Пєхота зазначив, що до неї залучатимуться й державні органи, зокрема Державна інспекція праці Польщі.

"Зараз ми збираємо партнерів для цієї кампанії – організації, фірми, людей доброї волі, які хочуть, аби працевлаштування українців за кордоном відбувалося прозоро, чітко, у відповідності до закону по обидва боки кордону", – констатував голова Польсько-української господарчої палати.

Пєхота повідомив, що робоча назва кампанії "Партнерство і працевлаштування", де партнерство означає польсько-українську співпрацю, а працевлаштування – легальність дій.

Він зауважив, що кампанія не обмежуватиметься у часі, і проводитиметься тривалий час у формі семінарів, круглих столів, конференцій, під час яких усі зможуть викласти свою думку щодо покращення ситуації у контексті боротьби з порушеннями при працевлаштуванні.

Офіційно кампанію започаткують під час балтійського бізнес форуму (Baltic Bisiness Forum) у місті Свіноуйсцє 18-20 квітня.

За приблизними підрахунками, в Польщі на сьогодні перебуває приблизно мільйон трудових мігрантів з України. Досить часто трапляються випадки, коли нечесні працедавці або посередники обманюють українців, не виплачуючи їм зарплату чи не надаючи їм соціальних гарантій, або ж взагалі відмовляючи їм у легальному працевлаштуванні. Подекуди це призводить до трагічних наслідків, коли людина зазнавши серйозних травм на виробництві чи серйозно захворівши залишається наодинці із своєю проблемою.

Нагадаємо, 23 березня повідомлялося, що уряд Польщі планує полегшення для іноземців, які хочуть працювати у цій країні.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада