Україна та Норвегія підписали заяву у сфері енергетики та енергоефективності (ФОТО)

В межах ділового форуму в Осло Україна та Норвегія підписали спільну заяву, яка започатковує важливі енергетичні ініціативи з енергоефективності, інтеграції до європейського енергетичного ринку, співпраці у сфері ядерної безпеки та "зеленої" енергетики

Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у своєму Twitter, передає Depo.ua.

Він зазначив, що заяву було підписано із головою уряду Норвегії Ерною Солберг.

"Під час ділового форуму в Осло підписані попередні контракти та меморандуми про наміри із потенційним обсягом інвестицій 1,5 млрд доларів. Із них 800 млн доларів – це інвестиції у відновлювану енергетику", – додав Гройсман.

Прем'єр зауважив, що "Україна змінюється" і "ми відкриті для співпраці".

"Ми – країна, що має величезні можливості для інвестицій. Наша філософія проста: підприємці ведуть свій бізнес, а ми як влада, – допомагаємо їм зростати. Їхній успіх – це успіх нашої країни", – вважає він.

Згідно з інформацією прес-служби Кабінету Міністрів України, підписана заява передбачає, що Норвегія дасть старт українсько-норвезькій ініціативі щодо підвищення енергоефективності будівель громадського призначення, скорочення споживання енергоресурсів, а Україна створить сприятливі умови для зростання торгівлі та інвестицій, зокрема шляхом посилення антикорупційних заходів.

Також документ підтверджує, що обидві країни посилюють діалог у контексті прагнення України інтегруватися до європейського енергетичного ринку й посилюють взаємодію у сфері ядерної безпеки.

Для цього у складі українсько-норвезької міжурядової комісії буде створено окрему робочу групу, яка оброблятиме спільні проекти з підвищення безпеки атомних електростанцій України, посилення прикордонного контролю та безпеки радіоактивних джерел для запобігання потраплянню радіоактивних речовин до сторонніх осіб.

Окремим напрямом взаємодії стане обмін інформацією та досвідом щодо управління нафтовими ресурсами, регуляторною політикою та процедурами ліцензування.

Зокрема, між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України і Дирекцією водних ресурсів та енергетики Норвегії буде започатковано програму співпраці.

Довідка: Товарообіг між Україною та Норвегією перевищує 200 млн доларів США на рік, а загальний обсяг фінансової допомоги від уряду Норвегії за останні 4 роки склав понад 140 млн доларів США.

Пріоритетними напрямами підтримки є реформа судової системи та державного управління, сприяння розвитку торгівлі і євроінтеграції, питання енергоефективності та ядерної безпеки, гуманітарна допомога.

Норвегія входить до ТОП-30 економік світу і до ТОП-30 країн – торговельних партнерів України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme