Джемілєв: Україна поверне Крим і стане останньою російською авантюрою

Лідер кримськотатарського народу, екс-глава Меджлісу Мустафа Джемілєв впевнений, що якщо політика Росії залишиться колишньою, то Україна стане останньою російської авантюрою
Depo.Влада
24 квітня 2015 08:55
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив французькому виданню Le Monde, передає depo.ua.

Він також вважає, що російському президенту Володимиру Путіну загрожує "палацовий переворот".

Повернення Криму за життя Володимира Путіна було б еквівалентно його самогубства, визнає лідер кримських татар. Але логіка полягає не в цьому, тому що рішення про анексію Криму вже суперечить інтересам Росії.

"Крім політичного питання є ще й економічний аспект, - відзначає Джемілев.- До тих пір, поки Крим належав Україні, він був самодостатнім. Сьогодні Росія змушена вкладати 6-7 млрд доларів щорічно для його виживання".

За словами Джемілєва, "нинішні українські керівники, звичайно, не святі, але вони докорінно відрізняються від попередників. Я думаю, що ми обрали хорошого президента. Я довгий час працював разом з ним в парламенті, це людина, якій близькі інтереси своєї країни".

Що стосується Росії, він сказав: "Якщо її політика залишиться колишньою, не треба бути великим мудрецем, щоб уявити, як все закінчиться. Україна стане останньою російської авантюрою".

"Цей кінець може знайти форму розвалу країни. Така перспектива лякає, адже йдеться про ядерну державу. Кращим виходом були б демократичні зміни, але на такий сценарій надії мало. Більш вірогідним є «палацовий переворот». Оточення Путіна має привід повстати: вони накрали мільярди за минулі роки, а сьогодні в умовах санкцій не можуть їх витрачати", - додав колишній глава Меджлісу.