Україна поскаржилася до Міжнародної морської організації через агресію Росії на Азові

Україна заявила протест у комітеті з безпеки на морі Міжнародної морської організації (IМО) у зв'язку з російською атакою на українські військові катери

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Посольство України у Великій Британії.

Зазначається, що 34 країни-члени IМО підтримали позицію України

"3 грудня цього року українська делегація в Комітеті з безпеки на морі Міжнародної морської організації (ІМО) висловила категоричний протест Російській Федерації у зв'язку зі збройним нападом та захопленням у полон трьох українських військових катерів і членів їхніх екіпажів", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, українська сторона засудила численні факти дискримінаційних перевірок суден, які прямують до українських портів, що є порушенням Конвенції ООН з морського права та двосторонніх українсько-російських угод.

"На підтримку позиції України висловилися делегації 34 країн-членів ІМО, серед яких Австралія, Велика Британія, Грузія, Канада, ФРН, Франція та США, які підтримали вимоги української сторони та засудили черговий акт збройної агресії Росії проти України", - повідомили у посольстві.

Нагадаємо, 3 грудня кримські татари привезли до Москви передачі для полонених українських моряків, які перебувають у СІЗО "Лефортово".

Також у Криму зібрали близько 140 тисяч рублів (59 тисяч гривень) для допомоги захопленим ФСБ Росії в Керченській протоці українським військовим морякам.

Водночас адвокат Микола Полозов заявив, що Росія чинить перешкоди для здійснення належного захисту військовополонених українських моряків, а голова Верховної Ради Андрій Парубій закликав послухати звіт українського омбудсмена Людмили Денісової щодо українських моряків.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці. Росія звинувачує їх у "незаконному перетині кордону".

30 листопада Росія перевезла українських полонених моряків до Москви.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада президент України Петро Порошенко офіційно запровадив воєнний станї в Україні з 26 листопада.

Читайте також: Агресія Росії в Азовському морі: У 10 областях України ввели воєнний стан (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme