Українцям у 2018 році найбільше відмовили у в’їзді до країн ЄС

Понад 57 тисяч людей не змогли перетнути кордон з країнами Європейського Союзу

Про це повідомила у своєму дослідженні громадська організація "Європа без бар’єрів", інформує Depo.ua з посиланням на "Громадське".

Головними причинами відмови були відсутність належних документів, що підтверджують мету поїздки та відсутність достатньої кількості грошей. ГО "Європа без бар’єрів" зазначає, що у другому випадку відмови не завжди були обґрунтованими. Прикордонники ЄС відмовлялися приймати як доказ платоспроможності кошти на картці, але такі випадки були рідкісними.

У дослідженні зазначають, що така кількість відмов є очікуваною. 2018 став першим повністю безвізовим роком. Сумарна кількість відмов на етапі отримання шенгенської візи та при перетині кордону в попередніх роках є більшою. Наприклад, у останньому "візовому" 2016 році до ЄС не змогли потрапити 73,5 тисяч українців.

У 2019 році тенденції до різкого підвищення кількості відмов не передбачається. 

Нагадаємо, 24 квітня Кабмін ухвалив проекти угод щодо безвізу з Македонією та Еквадором.

З-поміж цього 8 травня Кабінет міністрів України схвалив проект угоди про безвізовий режим з Домінікою.

Ще ми писали, що 22 травня Кабінет Міністрів України на засіданні схвалив проект угоди з урядом Монголії про взаємне скасування віз.

Як стало відомо, 28 травня Україна та Мексика вийшли на заключний етап переговорів з метою скасування візових вимог для громадян обох країн.

Також повідомлялося, що Україна і Коста-Рика мають намір укласти угоду про безвізовий режим для громадян обох країн.

Зазначимо, станом на травень 2019 року половина (52%) українців заявляли, що ніколи не виїжджали за межі рідної країни.

Довідка: 11 травня 2017 року Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про скасування віз для короткострокових поїздок для громадян України. Рівно через місяць, 11 червня, "безвіз" запрацював. Відтоді українці можуть без віз їздити до 30 країн Європи, окрім Великої Британії та Ірландії, а також до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які входять до Шенгенської зони, але не є членами ЄС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme