Українські військові покинули «дебальцевське пекло» організовано - висновок комітету

Українські військові з Дебальцевого вийшли організовано, і жодного хаосу й самовільного залишення позицій не було
Depo.Влада
24 лютого 2015 08:05
ФОТО: depo.ua
Українські військові покинули «дебальцевське пекло» організовано - висновок комітету
Українські військові покинули «дебальцевське пекло» організовано - висновок комітету

Такого висновку дійшов парламентський комітет з питань нацбезпеки і оборони, передає depo.ua з посиланням на ТСН.

Враховуючи величезну кількість сил, кинутих з російського боку, українське командування скористалося резервним планом і вивело людей з-під вірної смерті. Кілька командирів штабу АТО і підрозділів, що були у Дебальцевому, докладно розповіли, як робили вихід з міста, а також розвіяли неправдиву інформацію про нібито велику кількість техніки, кинутої на полі бою.

Щоправда, багато питань у депутатів до військових все-таки залишається, і щоб отримати на них відповідь, комітет створив робочу групу. «Ми всі виявилися однодумцями. І, враховуючи ті проблеми, які там були, ті сили, які росіяни кинули, я вважаю, що наше командування впоралося на відмінно. Інше питання, чи своєчасно був задіяний цей план, або, можливо, це було потрібно на два дні раніше зробити», - зазначає голова комітету ВР з нацбезпеки і оборони Сергій Пашинський.

Як повідомляв depo.ua, до вечора 18 лютого за наказом президента України Петра Порошенка дебальцевський плацдарм покинули 2475 українських військовослужбовців.

Пізніше радник президента України Юрій Бірюков повідомив, що перед відходом з Дебальцевого українські військові виконали одне з головних завдань - знищили залізничний вузол.