Українська влада має визначитись, на чиєму вона боці – цивілізованого світу і народу Білорусі чи авторитарного режиму, – заява Порошенка

П'ятий президент України, лідер політичної партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко закликав українську владу чітко визначитись, чи вона на боці цивілізованого світу і народу Білорусі, чи на боці авторитарного режиму

Українська влада має визначитись, на чиє…
Фото: eurosolidarity.org

Відповідна заява Порошенка була оприлюднена пресслужбою політсили, передає Depo.ua.

"Продовжую уважно слідкувати за розвитком ситуації в Білорусі. Після 9 серпня країна перебуває у новій політичній реальності. Наша відповідальність як сусідньої держави, як справжнього друга і, нарешті, як законодавця демократичних правил в регіоні – твердо заявити свою позицію", – зазначив Порошенко.

Він наголосив, що українська влада має надати чіткі відповіді "на всі питання, які нас турбують":

  1. Чи визнає Україна президентські вибори у Білорусі як такі, що не були ані вільними, ані справедливими, ані демократичними?
  2. Чи визнає Україна Лукашенка демократично обраним главою держави і буде далі розвивати з ним відносини?
  3. Чи підтримує офіційний Київ позицію цивілізованої спільноти і білоруського народу щодо проведення нових президентських і парламентських виборів у Білорусі?
  4. Що планує робити України для забезпечення національних інтересів під час обговорення питання Білорусі на екстреному саміті ЄС вже цієї середи? Чи так і не побачимо активну дипломатію президента України у співпраці з лідерами ЄС та його держав-членів для координації наших підходів?
  5. Чи підтримує офіційний Київ запровадження цільових санкцій ЄС проти осіб, причетних до брутального порушення прав людини та застосування сили проти мирних громадян? Якщо так, то чи запровадить Україна аналогічні санкції на національному рівні?
  6. Чи не час було б скликати засідання РНБО для затвердження комплексу заходів з метою забезпечення національної безпеки України, включно із зміцненням наших північних рубежів, в умовах посилення російської військової присутності в Білорусі?
  7. Чи не час Україні переглянути політичні відносини з авторитарним режимом, який здійснює репресії проти власного народу і сфальсифікував результати виборів?
  8. В умовах антиукраїнської істерії з боку білоруського режиму та зрадницької позиції в питанні передачі "вагнерівців", чи аналізує влада плюси і мінуси зміни Мінська як переговорного майданчику Тристоронньої контактної групи?
  9. Як українська влада планує протидіяти спробам Кремля анексувати Білорусь, зробити її російською провінцією?

"Офіційний Київ повинен якомога швидше визначитися в своїй позиції і підтримувати білоруський народ, який демонструє мужність і твердість та вимагає змін заради майбутнього своєї країни. Так само переконаний, що у наших міждержавних відносинах обов’язково буде і завтра, і післязавтра. Однак, з якою саме Білоруссю ми хочемо це "завтра і післязавтра"?" – наголосив Порошенко. 

Нагадаємо, раніше п'ятий президент України Петро Порошенко запропонував де-факто президенту Білорусі Олександру Лукашенку п'ять кроків для виходу із поствиборчої кризи

Читайте також: Протести у Білорусі: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme