Україні радять визнати «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями

Україна повинна першою з країн юридично визнати самопроголошені «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями, щоб інші держави могли зробити це слідом за нею
Depo.Влада
5 грудня 2014 16:13
ФОТО: depo.ua
Україні радять визнати «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями
Україні радять визнати «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями

Про це заявив глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс, повідомляє ДеПо з посиланням на «Європейську правду».

За його словами, питання визнання «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями не знято з порядку денного в Литві, але спочатку необхідне відповідне рішення української влади.

«Визнання терористами - це не гасло, а правове поняття. І в цьому процесі мають відіграти свою роль українські суди», - сказав він.

За його словами, політичної оцінки в питанні визнання самопроголошених республік терористичними організаціями недостатньо, потрібна також правова.

Нагадаємо, 16 травня Генеральна прокуратура України визнала самопроголошені «Донецьку і Луганську народні республіки» терористичними організаціями.

Пізніше, в липні, президент України Петро Порошенко висловлюється за визнання світовою спільнотою «ЛНР» і «ДНР» терористичними організаціями. Тоді ж у Литві висловилися за визнання самопроголошених «Донецької народної республіки» і «Луганської народної республіки» і закликали це зробити Європейський союз, Організацію об'єднаних націй та Організації Північноатлантичного договору (НАТО).