Україна запровадить ще три безвізи з ЄС

На шляху до членства в Євросоюзі Україна хоче впровадити ще три безвізи з ЄС – промисловий, продовольчий та авіаціний

Про це заявила віцепрем'єрка з питань євроінтеграції стала Ольга Стефанішина в інтерв'ю ТСН, передає Depo.ua.

"Я як людина, яка відчуває і розуміє тренди і тримає цю рамку за посадою, забезпечую, щоб саміт був насичений порядком денним, який потрібен бізнесу. Насамперед це – "промисловий безвіз", який забезпечить вільний рух нашої продукції до ринку ЄС, адже вже зараз наша продукція виробляється і розміщується на основі європейських правил", – каже Стефанішина.

За її словами, окремим пріоритетом вона бачить "продовольчий безвіз", тому що Україна адаптувала своє законодавство щодо якості, безпечності продукції.

"Зараз ми більш впевнені в тій продукції, яку ми навіть в супермаркетах купуємо. Тому Україна заслуговує, щоб для цих видів продукції ми теж мали безвіз. На щастя, угода вже це передбачає. Ми вважаємо, що цей процес трошки повільний, ми хочемо на саміті закріпити політично, що сторони мають ухвалювати рішення про відкриття ринків для окремої продовольчої продукції швидко", – зазначила віцепрем'єрка.

Вона впевнена, що Україна розблокує до саміту з ЄС питання щодо підписання угоди про спільний авіаційний простір.

"Зараз я вважаю, що під час коронакризи, під час обмежень внутрішнього переміщення всередині Європи авіасполучення – це ідеальний час концентруватися на переговорах, на врегулюванні проблемних питань. І коли переміщення всередині Європи буде більш вільним, ми зможемо не тільки поновити безвізові умови поїздок, а й підписати угоду, яка стане "авіаційним безвізом". Це три наріжні камені", – резуюмувала Стефанішина. 

Вона додала, що Україна хоче діалог в сфері юстиції, свободи і безпеки, адже дуже багато робить в напрямі боротьби з кібербезпекою, боротьбі з пропагандою, інформаційними атакам. 

Нагадаємо, черговий саміт Україна-ЄС планують провести 1 жовтня.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що наближення України до "промислового безвізу" з Євросоюзом займе щонайменше рік.

14 травня в МЗС домовилися пришвидшити укладання "промислового безвізу" між Україною та ЄС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme