Україна й Катар підписали низку важливих двосторонніх документів: Подробиці

У межах офіційного візиту української делегації на чолі з президентом Володимиром Зеленським у Катар було підписано 13 важливих міждержавних документів і два комерційні контракти, які залучать в українську економіку мільярдні інвестиції

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Україна й Катар підписали низку важливих…
Фото: Прес-служба президента

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу президента.

Так, Зеленський вважає офіційний візит до держави Катар надзвичайно успішним, адже він підніме відносини між двома країнами на новий рівень.

Особливо він відзначив підписання 15 документів: 13 міждержавних угод та двох комерційних контрактів.

Які міждержавні угоди було підписано під час візиту в Катар

1. Угоду про співробітництво у правовій сфері між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Держави Катар.

Підписання угоди:

  • сприятиме поглибленню співпраці України та Держави Катар у галузі юстиції;
  • стимулюватиме обмін знаннями та досвідом у правовій сфері;
  • дасть змогу здійснювати координацію з питань проведення двосторонніх заходів на кшталт симпозіумів, конференцій, семінарів та тренінгів з правових питань.

2. Меморандум про взаєморозуміння між Кабінетом міністрів України та урядом Катару про співробітництво у галузі охорони здоров’я.

Укладення документа сприятиме:

  • розвитку двосторонніх відносин і співпраці в галузі охорони здоров’я;
  • зміцненню співробітництва у визначених сферах.

3. Меморандум про співробітництво між Фондом державного майна України та Катарською інвестиційною адміністрацією (Qatar Investment Authority).

Меморандум сприятиме:

  • розвитку та поглибленню співпраці між Катарською інвестиційною адміністрацією з ФДМУ в межах опрацювання перспективних інвестиційних проектів;
  • участі катарської сторони в програмі приватизації державної власності в Україні.

Також укладення Меморандуму матиме позитивний вплив на двостороннє інвестиційне співробітництво та на збільшення обсягів прямих іноземних інвестицій в українську економіку.

4. Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у молодіжній сфері та сфері спорту між Кабміном та урядом Катару.

Документ сприятиме:

  • розвитку двосторонніх відносин і зміцненню співпраці в молодіжній сфері та сфері спорту між двома державами;
  • налагодженню обміну візитами молодіжних і спортивних делегацій, тренерів, експертів і фахівців у молодіжній сфері та сфері спорту.

5. Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Міністерством муніципалітетів і навколишнього середовища Катару щодо співробітництва у галузі сільського господарства та безпечності харчових продуктів.

Документ сприятиме створенню правових меж для поглиблення українсько-катарської взаємодії у галузі сільського господарства та безпечності харчових продуктів

6. Меморандум про взаєморозуміння між ДУ "Офіс із залучення та підтримки інвестицій" (UkraineInvest) та Агентством із залучення інвестицій Катару (Investment Promotion Agency).

Документ покликаний поглибити співробітництво між сторонами щодо обміну інформацією, досвідом та найкращими практиками у галузі залучення інвестицій.

7. Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством інфраструктури України та Міністерством транспорту і комунікацій Держави Катар про взаємне визнання дипломів/свідоцтв моряка.

Укладення документа дозволить:

  • значно розширити для українських моряків можливості для працевлаштування у світовому торговельному судноплавстві;
  • затвердити позиції України як одного з лідерів за кількістю високопрофесійних моряків;
  • створити механізм і розбудувати нормативну базу щодо взаємного визнання дипломів/свідоцтв моряка між Україною та Катаром.

8. Меморандум про взаєморозуміння у галузі енергетики між Міністерством енергетики України та Qatar Petroleum.

Укладення Меморандуму:

  • сприятиме зміцненню співробітництва в енергетичній галузі;
  • окреслить нові можливості для розширення співпраці у галузі енергетики;
  • стимулюватиме подальший економічний, промисловий та соціальний розвиток двох держав;
  • створить додаткові шляхи для диверсифікації зовнішніх джерел постачання енергетичних продуктів до України, зокрема оптимізації джерел, маршрутів і способів диверсифікації постачання природного газу.

9. Меморандум між Національною поліцією України та Міністерством внутрішніх справ Держави Катар про співробітництво у сфері запобігання та боротьби зі злочинністю.

Документ сприятиме зміцненню двосторонньої співпраці у сфері запобігання, виявлення, припинення та розслідування злочинів.

Він передбачає співпрацю, зокрема, в таких галузях, як:

  • боротьба з організованою злочинністю, торгівлею людьми та нелегальною міграцією;
  • боротьба зі злочинами проти життя та здоров’я особи;
  • боротьба зі злочинами проти власності;
  • боротьба з кіберзлочинами;
  • боротьба з корупційними злочинами, злочинами у сфері економіки;
  • боротьба з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, їхніх аналогів або прекурсорів, та в інших галузях.

10. Декларацію про наміри між Міністерством внутрішніх справ України та Міністерством внутрішніх справ Держави Катар.

Документ сприятиме розвитку й поглибленню співробітництва між МВС України та МВС Катару, а також передбачає намір сторін підготувати до підписання Спільну декларацію щодо процедур обміну посвідчення водія між урядом Катару й Кабміном.

11. Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України та катарською компанією "Хасад Фуд".

Документ формалізує намір сторін у надалі обговорити потенціал співробітництва в аграрній сфері.

12. Меморандум про взаєморозуміння між Управлінням державної охорони України та Емірською Гвардією Держави Катар щодо забезпечення безпеки осіб та об'єктів, які охороняються.

Цей документ допоможе врегулювати питання щодо забезпечення безпеки осіб та об'єктів, яких охороняє державна охорона двох країн.

13. Меморандум про співпрацю з катарською стороною.

Угоди з катарськими компаніями

1. Голова МЗС України Дмитро Кулеба та міністр транспорту та зв’язку Держави Катар Джасім Аль Сулейті підписали Договір про внесення додаткового вкладу від учасника між "Кютерміналз Дабл Ю Ел Ел" (QTERMINALS W.L.L.) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Кютерміналз Ольвія".

Він визначає безумовні та безвідкличні умови, на яких учасник зобов’язується надати фінансову підтримку та внески до статутного капіталу концесіонера для виконання інвестиційних зобов'язань за договором концесії від 20 серпня 2020 року.

2. Угода між UDP Renewables та катарською державною компанією Nebras Power щодо інвестицій в об’єкти "зеленої" генерації, які планують збудувати у 2021-2022 роках.

Відповідно до досягнутих домовленостей, Nebras Power стає власником контрольного пакету акцій у низці компаній – операторів сонячних електростанцій.

Підписання Угоди сприятиме поглибленню співпраці України та Держави Катар у сфері іноземних інвестицій та розвитку галузі відновлюваної енергетики, інноваційної економіки та збереженню довкілля.

Нагадаємо, 4 квітня стало відомо, що Зеленський із дружиною прилетів у Катар.

Згодом Зеленський зізнався, навіщо поїхав у Катар.

Відомо, що в межах візиту, Зеленського супроводжує численна делегація високого рівня. До її складу увійшли, зокрема, міністри внутрішніх справ, енергетики та аграрної політики, а також низка керівників державних інституцій та установ, серед іншого в галузі інфраструктури та військово-технічного співробітництва.

Впродовж візиту вони проводять окремі переговори зі своїми партнерами в Досі (Катар).

Читайте також: Зеленський зустрівся з еміром Катару: Про що говорили

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme