Україна вперше стягнула штраф за політ над окупованим Кримом: Бюджет отримав 136 тис.грн

Україна стягнула перший штраф за політ над окупованим Кримом, завдяки чому до бюджету надійшло 136 тисяч гривень

Про це повідомило інформагентство Міноборони "АрміяINFORM", передає Depo.ua.

Зазначається, що йдеться про кошти, отримані внаслідок притягнення до фінансової відповідальності казахського акціонерного товариства "Авіакомпанія Euro-Asia Air", повітряне судно якого 8 серпня 2019 р. виконало політ у межах забороненої зони над окупованим півостровом. Після цього Державіаслужба ухвалила постанову про накладення штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації від 7 листопада 2019 року.

"На відміну від російських авіаліній, які щодня здійснюють близько ста зльотів-посадок в окупованому Криму і вперто не виплачують штрафи, казахські авіалінії визнали свою провину і добровільно сплатили ці кошти. Тому держбюджет України нещодавно поповнився на 136 тисяч гривень", – йдеться в повідомленні.

Також уточнюється, що з березня 2014 року кількість незаконних перетинань повітряних кордонів України в межах окупованого півострова перевищила 200 тисяч. Однак досі жодна авіакомпанія не понесла за це фінансової відповідальності, хоча суми накладених штрафів тільки цивільними повітряними суднами російських авіакомпаній становлять вже 13 млрд гривень. Тому в Державіаслужбі сподіваються, що справа з казахською авіакомпанією стане прецедентною і приведе до початку процесу погашення штрафів і росіянами.

Нагадаємо, 23 грудня на Росії відбулося відкриття залізничного руху по так званому Кримському мосту.

Того ж дня Путін в кабіні машиніста проїхався на поїзді Кримським мостом.

Окрім цього, стало відомо, що Москва планує запустити рух вантажних потягів в окупований Крим через Керченську протоку вже в липні наступного року.

ЄС засудив відкриття Росією залізничного сполучення з окупованим Кримом.

МЗС України висловило протест у зв’язку із неузгодженим візитом президента Росії Володимира Путіна до тимчасово окупованого Криму та відкриттям руху залізничною частиною так званого Кримського мосту.

З-поміж того, Україна звернулася в ООН через черговий візит президента Росії в окупований Крим та відкриття залізничного сполучення через Керченську протоку

25 грудня перший пасажирський поїзд з Росії до Криму прибув до Севастополя.

В окупованому Криму пенсіонерка намалювала губи помадою, та "вицілувала" на вагоні російського потяга два слова..

Довідка: Будівництво "Кримського моста" тривало з 2015 року. Україна не давала дозволу на це, тому будівництво велося з порушеннями міжнародного права.

Зокрема, в ухваленій на 28-й сесії ПА ОБСЄ Люксембурзькій декларації йдеться, що спорудження моста через Керченську протоку між РФ і тимчасово окупованим Кримом є кричущим порушенням суверенних прав України і норм міжнародного права.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme