Україна вітає зміну Газової директиви Радою Євросоюзу

Українська сторона вітає ухвалене у понеділок, 15 квітня, рішення Ради Європейського Союзу про затвердження оновленої Газової директиви ЄС

Про це повідомила прес-служба представництва України при ЄС у Facebook, інформує Depo.ua.

"Українська сторона вітає остаточне схвалення поправок до Газової директиви, що має велике значення у контексті тристоронніх консультацій Україна - ЄС - Росія щодо транзиту газу. Поправки до Газової директиви спрямовані на усунення правових прогалин в правовій системі ЄС та покращення конкуренції на газовому ринку. З набранням чинності внутрішні правила газового ринку ЄС, такі, як відокремлення власності, доступ третіх сторін, недискримінаційні тарифи та вимоги до забезпечення прозорості, застосовуватимуться до трубопроводів до та з третіх країн, включаючи "Північний потік 2", - йдеться у документі.

Українські дипломати нагадують, що країни-члени ЄС матимуть 9 місяців з моменту набуття чинності оновленої Директиви для інтегрування нових правил у національне законодавство.

"Ми розраховуємо на добросовісне, послідовне та ефективне виконання Директиви, що є надзвичайно важливим для забезпечення рівного ставлення до української газотранспортної системи та проекту Північний потік 2 в рамках законодавства ЄС. Сьогоднішній крок доводить, що держави - члени ЄС розділяють відповідальність і демонструють солідарність з питань, що мають ключове значення для європейського газового ринку", - зазначили в українському Представництві при ЄС.

Нагадаємо, 15 квітня Європейський союз остаточно вніс зміни до Газової директиви, що дозволить поширити європейські норми на газопровід "Північний потік-2"

Довідка: 27 березня Данія знову не дала дозволу на прокладання газопроводу "Північний потік-2" на дні Балтійського моря у своїй виключній економічній зоні.

Того ж дня генеральний директор компанії Nord Stream 2 AG, оператора газопроводу "Північний потік-2", визнав, що останні дії Данії здатні відтермінувати завершення проекту на роки.

4 квітня Європейський парламент ухвалив оновлену Газову директиву ЄС,  яка також буде застосовуватися до трубопроводів з третіх країн, таких як "Північний потік-2" російського "Газпрому".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна