Україна та Інтерпол відмовилися допомагати Росії у справі Гриценка

Офіс генпрокурора та Інтерпол відмовилися передавати Росії матеріали у справі екс-міністра оборони України Анатолія Гриценка, якого звинувачують у закликах до терактів на Росії через ЗМІ

Відповідні документи захист оголосив в четвер у Другому західному окружному військовому суді, що на Росії, передає Depo.ua із посиланням на "РИА Новости".

"Оголошується відповідь Генпрокуратури України на запит Генпрокуратури РФ про надання правової допомоги, згідно з яким в наданні будь-яких матеріалів відмовлено", – повідомив адвокат підсудного Дмитро Дінзе.

Він також оголосив відповіді Інтерполу, в яких йдеться, що організації заборонено втручатися в політику. У листах наголошується, що Інтерпол не має ніякої позиції з цієї кримінальної справи, а втручання в нього "може поставити під сумнів нейтралітет організації".

"З каналами (Інтерполу, – ред) не може бути ніякої комунікації з цього питання", – пояснили в міжнародній поліції.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти екс-міністра оборони України Анатолія Гриценка начебто через "публічні заклики до терактів у російських містах".

У квітні 2019 року Слідчий комітет Росії оголосив у міжнародний розшук колишнього міністра оборони України Анатолія Гриценка і попросив у суду заочно його заарештувати.

11 грудня Слідчий комітет Росії довів до суду кримінальну справу проти колишнього міністра оборони України Анатолія Гриценка, якого звинувачують у закликах до тероризму на Росії через ЗМІ.

Довідка: Український політик висловив у 2014 та 2017 років роках в телеефірах думку, що росіяни повинні нести втрати, як і українці в Донбасі, і закликав "пускати під укіс" російські потяги з бойовою технікою. Також він порадив підривати машини.

Сам Гриценко винним себе не вважає: як заявив його адвокат Дмитро Дінзе, політик в своїй думці "дотримувався законодавства України та військової доктрини своєї держави".
Гриценко на Росії загрожує до семи років колонії, але процес проходить заочно: екстрадувати його з України не дозволяють закони цієї країни і міжнародне право.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme