Україна прагне долучитися до освоєння Арктики

Україна нині не бере участі в арктичній діяльності, але в країні думають над тим, щоб стати "арктичним гравцем"
 

Про це заявив Надзвичайний і Повноважний посол України в Норвегії В'ячеслав Яцюк, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Україна нині не бере участі в діяльності, пов'язаній з Арктикою. Однак ми починаємо думати над тим, що Україна може стати гравцем в Арктиці. Мій візит (до Шпіцбергена - ред.) має дві мети: підтвердити бажання України більше співпрацювати з арктичних питань та відвідати українських громадян, які живуть й працюють на Шпіцбергені", – повідомив Яцюк.

На думку посла, Україна може зміцнити двосторонні зв'язки з Норвегією у таких галузях як кліматичні дослідження та супутникові технології.

Зазначається, що попри те, що в Арктиці українська присутність сьогодні обмежується шахтарями в Баренцбурзі, в Антарктиді громадяни України працюють на науково-дослідній базі імені Академіка Вернадського.

Яцюк також вважає, що зберегти мир в Арктиці в наші дедалі більш неспокійні часи можна шляхом міжнародного співробітництва.

"Нам слід й далі приділяти увагу міжнародному співробітництву в Арктиці. Що більше націй залучено до полярної діяльності у складі офіційних організацій, то важче буде країнам з неблагородними цілями реалізувати свої плани. Є кілька інституцій, як глобальних, так і регіональних, у рамках яких можна обговорювати і розвивати співробітництво в Арктиці. І Україна, і Норвегія сповідують принципи, встановлені ООН для мирного співробітництва в Арктиці", — сказав він.

Нагадаємо, США занепокоєні агресивною поведінкою Росії в Арктиці.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme