Україна підтримала глобальну декларацію щодо цифрової протидії COVID-19

Україна підтримує глобальну декларацію про цифрову протидію COVID-19, яку ініціювали Естонія та Сінгапур, і закликає світ об’єднати зусилля для підвищення безпеки кіберпростору у світлі викликів пандемії

Україна підтримала глобальну декларацію…
Фото: МЗС України

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час виступу на міністерській відеоконференції з безпеки цифрового середовища "Урівняти доступ до цифрових технологій: цифрова протидія COVID-19", організованій Естонією та Сінгапуром, передає Depo.ua із посиланням на пресслужбу МЗС України.

Він, зокрема, навів приклад цифрової відповіді МЗС України на кризу COVID-19 – онлайн-карту подорожей під час пандемії.

"Користувачі отримують своєчасну інформацію про транзит і допуск іноземців у країни світу. Це людиноцентрична та комплексна цифрова відповідь нашого міністерства на кризу COVID-19", – заявив міністр. 

Кулеба зауважив також, що Україна нині впроваджує масштабну цифровізацію.

Зокрема, надання електронних сервісів завдяки обміну даними між державними реєстрами. У цьому контексті він відзначив впровадження в Україні естонської платформи обміну даними X-road у співпраці з Академією електронного управління Естонії, естонською ІТ-компанією Cybernetica та національними партнерами.

Водночас, Кулеба звернув увагу на цифрові загрози, що зростають у світі внаслідок пандемії, та необхідність підвищити безпеку кіберпростору.

"Україна та низка інших країн Європи та світу вже стикалися із ворожою поведінкою Російської Федерації у кіберпросторі. Відчувши на собі випробування інструментів гібридної агресії, Україна якнайкраще усвідомлює, наскільки цінною є безпека кіберпростору", – зазначив він.

Міністр нагадав також про кібератаки, які з 2014 року були спрямовані проти цілих мереж інфраструктури, від окремих сторінок до інтернет-провайдерів.

Окрім того, очільник МЗС зауважив, що нині країни все частіше повідомляють про крадіжки даних, онлайн-шахрайство, кіберзагрози критичній інфраструктурі, включно із закладами охорони здоров’я, зростання обсягів дезінформації.

За його словами, зловмисники вже адаптуються до нових обставин пандемії. Здійснюють, зокрема, напади на тих, хто невтомно бореться з поширенням вірусу та рятує людські життя.

"Відповідь очевидна: ми мусимо дотримуватися наявних правил поведінки у кіберпросторі, до якого у повній мірі має застосовуватися міжнародне право, і притягати до відповідальності тих, хто порушує ці правила. Нині слушний момент, аби про це заявити. Саме тому широкий консенсус міжнародної спільноти та підтримка глобальної декларації про цифрову протидію COVID-19 настільки важливі", – підсумував Кулеба.

Нагадаємо, 3 червня в Україні запрацювала Карта коронавірусних закупівель.

Також Держмитслужба запустила карту роботи пунктів пропуску під час карантину.

22 червня українцям презентували інтерактивну карту світу для планування подорожей за кордон під час пандемії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme