УІМ розробив стратегію повернення довіри суспільства до держави у питанні вакцинації

Український інститут майбутнього (УІМ) розробив детальний план для держави щодо відновлення довіри населення до вакцинації з метою попередження в країні скрутного становища через пандемію, яке можливе через відсутність комунікації влади зі своїми громадянами щодо цього питання

Журналіст відділу новин
УІМ розробив стратегію повернення довіри…
Фото: Pixabay

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу УІМ у Facebook.

Зазначається, що станом на сьогодні Україна підписала контракт на постачання 22 млн вакцин, але досі невідомі назви усіх компаній та точна кількість доз кожної з них.

Водночас нещодавно президент України Володимир Зеленський заявив про зобов’язання Кабміну розробити план вакцинацій до кінця року.

Уточнюється, що УІМ вирішив допомогти владі, "адже судячи з того, що ми бачимо, навіть якщо у нас і буде план вакцинацій, громадяни не робитимуть щеплення через втрачену довіру до держави щодо цієї проблеми".

Про це свідчать усі соціологічні дослідження, зокрема і проведене Українським інститутом майбутнього.

Ключові моменти плану УІМ

–  Абсолютно непрофесійно і безглуздо ставити за мету вакцинувати 100% населення. Навіть у таких країнах як Ізраїль та США, де немає відчутних проблем із вакцинами, дуже складно досягнути такої цифри. Тому наша голова задача – зробити завдяки піар-інструментам так, щоб в Україні повірили у вакцинацію хоча б 70%-75% населення.

–  Абсурдною, а може навіть і злочинною, є ідея багатьох представників влади вводити репресивні методи проти тих, хто сьогодні не бажає вакцинуватись. Таким чином, ми тільки зменшуємо кількість людей, які б могли зробити щеплення найближчим часом.

–  Уся соціологія, і перш за все та, яку провів Український інститут майбутнього, доводить, що у нас є 10% дорослого населення (3 млн людей), які без будь-яких додаткових вимог готові вакцинуватися. Тому потрібно змінити план вакцинації і вже дати можливість зробити щеплення усім охочим. Таким чином, ми отримаємо 3 млн безкоштовних і позитивно заряджених агітаторів, які будуть готові розповідати про те, що вакцинація – це добре і ніяких негативних наслідків вона не має.

–  Досягнути довіри суспільства можливо лише через зміну принципово важливих підходів. Саме тому ми пропонуємо державі здійснити 5 таких кроків:

  1. Змінити план вакцинації та вже дати можливість усім охочим зробити щеплення.

  2. Зорієнтувати людей щодо можливих дат проведення щеплень.

  3. Забезпечити безкоштовними експрес-тестами охочих перевіритися.

  4. Збільшити кількість точок надання щеплень.

  5. Виплатити усі заборгованості перед лікарями.

–  Необхідним кроком також є зміна чинної команди МОЗ у найкоротші терміни. Без перезавантаження цієї команди неможливо повернути довіру суспільства. Нові люди мають заходити з чітким розподілом медіа-ролей, коли кожен відповідає за свою конкретну ділянку, а не за все загалом.

–  "Дія" не працює. Потрібно створити нову електронну чергу з опцією для громадян дізнаватися час, коли саме є можливість зробити вакцинацію та відслідковувати, як просувається черга.

 

Нагадаємо, вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого.

Станом на ранок 7 квітня в Україні було щеплено 320 263 особи. Із них тільки дві особи отримали обидві дози вакцини.

При цьому за 6 квітня було зроблено на 2 729 щеплень більше, ніж за попередню добу

Читайте також: Україна на карантині до 30 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme