ЗМІ "рознюхали" про незаконні "мутки" агентів НАБУ

У 2018 року СБУ оприлюднила внутрішні методички для агентів бюро корупціонера Артема Ситника. У них йшлося про те, як втиратися в довіру до ймовірних корупціонерів і провокувати їх на протизаконні дії

Про це передає Depo.ua із посиланням на "Страна.ua".

Відповідні докази оприлюднила прес-секретар "контори" Олена Гітлянська. Напередодні перший заступник голови відомства Павло Демчина заявляв, що НАБУ збиралося шантажувати службовця Нацбанку Віталія Ліщука – такі дані він отримав в ході розслідування "протиправної діяльності НАБУ".

"У сейфі одного зі співробітників НАБУ був вилучений конверт, в якому знаходився план компрометації співробітника НБУ. Згідно з ним, представники НАБУ повинні були створити умови для знайомства з зазначеною посадовою особою шляхом штучного створення ДТП з його участю і подальшим запрошенням до закладу громадського харчування для вживання алкогольних напоїв нібито для врегулювання питань відшкодування шкоди, завданої під час ДТП. Після вживання алкоголю співробітниками НАБУ планувалося спровокувати співробітника НБУ до вступу в інтимні стосунки із заздалегідь обраною особою і здійснити відеофіксацію позашлюбних статевих зв'язків", – заявили тоді в СБУ.

Фотокопії методички – як це зробити – тоді опублікувала Гітлянська.

Видання наголошує, що війна ставленика Порошенка Демчини і НАБУ – окрема історія. Однак ЗМІ акцентували увагу на внутрішніх документах відомства Ситника, які спливли в ході цього конфлікту.

Вони регламентують, як саме потрібно шукати підходи до Віталія Ліщука. Перша частина всіх сценаріїв – це знайомство. Воно повинно бути таким, щоб у агента і "жертви" був привід для подальшого спілкування.

Наприклад – провокація ДТП і як вибачення – похід в паб за рахунок "кривдника". Другий варіант – інсценування пограбування, при якому чиновника рятує легендований агент НАБУ. Після чого також жертві пропонується знайомство і випивка.

Третій спосіб – "дівчині потрібна допомога". На дорозі, якою об'єкт йде додому, з'являється дівчина, що потрапила в аварію. Жертва приходить на допомогу, далі зав'язується знайомство.

Є і декілька варіантів "лову" через інтернет: з фігурантом через Facebook знайомиться красива дівчина. І спосіб, оптимізований саме під банкіра Ліщука: акційна пропозиція для власників автомобіля Mazda: взяти участь в тест-драйві (банкір водить Mazda CX-5). На цьому тест-драйві і відбувається знайомство з агентом.

Другий етап – залучення "клієнта" в стосунки. Після знайомства пропонується так чи інакше затягти жертву на випивку, а потім і до повій – в баню або масажний салон – і зняти втіхи на фото або відео. "Точка" при цьому повинна бути перевіреною.

"Під час відпочинку в лазні напоїти особу. Через деякий час організувати дівчат", – йдеться в інструкції.

У випадку, якщо дівчина потрапила в аварію, їй самій пропонується вступити в інтимну близькість з чиновником. При необхідності пропонувати секс утрьох з "подругою". Зрозуміло, з відеофіксацією.

Саме ця частина потрібна для майбутнього шантажу жертви. Далі йде третій етап – пропозиція хабара за послуги, пов'язані з місцем роботи чиновника. Саме Ліщука хотіли трясти за визволення депозиту, який застряг в VAB-банку.

Ще один варіант "підчепити" чиновника – зателефонувати йому, представившись юристом міжнародної компанії. І попросити за винагороду видати інсайдерську інформацію щодо одного з банків, що ліквідується, яким керував Ліщук.

Інші версії підстави – доступ за хабар до торгів активами "Дельта-банку", де працює дружина чиновника НБУ. Або його посередництво для вибору банку, через який можна конвертувати велику суму готівки.

Але найцікавіше – це останній етап. При вдалому сценарії розвитку подій – якщо об'єкт погодився на хабар і це вдалося задокументувати – агент НАБУ повинен пред'явити йому весь зібраний компромат.

Це вкрай дивно, адже за логікою чиновника, який піддався на провокацію, потрібно в законному порядку затримувати, оголошувати підозру, судити.

Але, судячи з "камінг-ауту", мета агента – шантаж, а не правосуддя. Адже компромат пред'являють з метою щось отримати від об'єкта.

У кращому випадку – інформацію на більш велику "рибу", яку потім можна буде посадити на лаву підсудних. У гіршому – банальне вимагання грошей або послуг.

Окремо наголошується на допустимості таких методів впливу. Згідно із законом, провокація хабара є неприпустимою. Інсценування може бути тільки в тому випадку, якщо в хабародавець сам звернувся в органи і погодився передати гроші під контролем оперативників.

Саме тому проти агентів НАБУ їхні опоненти з інших відомств охоче порушували справи.

Нагадаємо, 5 березня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про внесення змін до закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" (щодо приведення цього закону у відповідність до чинних норм антикорупційного законодавства України).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme