У Зеленського проігнорували делегацію України в ПАРЄ

Напередодні сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, на якій вирішують, чи повертати делегацію Росії до представницького органу, українська делегація просила представників Адміністрації президента про зустріч і не отримала відповіді

Про це повідомила в Facebook перша віце-спікерка Верховної Ради, учасниця делегації Ірина Геращенко, передає Depo.ua.

"На звернення нашої делегації ми не отримали ніякої відповіді з АП і від президента", – поскаржилася політикиня.

За її словами, представники делегації хотіли узгодити план дій і очікували підтримки від президента Володимира Зеленського.

"Обмінятися інформацією про виклики, узгодити наш спільний план дій, проговорити, як тримати оборону в РЄ. Це потребувало серйозної кулуарної роботи, тиску на наших міжнародних партнерів , щоденних телефонних переговорів не лише в рамках міжпарламентського діалогу і дипломатичної роботи. Це потребувало в першу чергу лідерства президента", – пояснила Геращенко.

"Наша делегація залишилася сам на сам в цій залі", – підсумувала вона.

Нагадаємо, 24 червня відкривається літня сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, яка триватиме  до 28 червня.

Головним питанням порядку денного засідання може стати скасування або значне обмеження санкційного механізму Асамблеї, що може призвести до повернення російської делегації.

Регламентний комітет ПАРЄ нещодавно схвалив резолюцію, яка може змінити правила організації щодо запровадження санкцій стосовно делегацій. Цей крок може призвести до повернення російської делегації у ПАРЄ. Асамблея розгляне затверджений комітетом проєкт резолюції 24 червня.

На Росії вже заявили про намір повернутися до роботи у ПАРЄ 25 червня за умови ухвалення резолюції, яка "вбиває" санкційний механізм.

8 червня в українському уряді заявили, що повернення Росії у ПАРЄ стане моральною капітуляцією Ради Європи.

18 червня канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Рада Європи не має забувати про порушення з боку Росії, але виступає за повернення делегації РФ до Парламентської асамблеї.

Як заявив литовський депутат Емануеліс Зінгеріс, 24 червня на пленарній сесії ПАРЄ в Страсбурзі планується прийняття резолюції, яка не тільки відкриє шлях до одностороннього повернення російської делегації в ПАРЄ, але і дозволить деяким російським депутатам обійти санкції Європейського Союзу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна