В уряді заявили, що повернення Росії у ПАРЄ стане моральною капітуляцією Ради Європи

Події у Парламентській асамблеї Ради Європи, де під прикриттям "риторики діалогу" ведеться цинічна діяльність з повернення російської делегації у ПАРЄ за повного нехтування Росією резолюціями та цінностями організації, викликають велике занепокоєння
 

Про це сказала віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на засіданні Х Сесії Міжпарламентської асамблеї, повідомляє Depo.ua з посиланням на Урядовий портал.

"Повернення Росії в ПАРЄ стане моральною капітуляцією Ради Європи. Наприкінці червня Асамблея розглядатиме резолюцію, яка може зняти санкції з РФ. Закликаю наших надійних друзів з Литви, Польщі та інших країн об’єднати зусилля задля протидії подібному сценарію", – підкреслила віце-прем’єрка.

Вона подякувала литовським і польським парламентарям за незмінну й послідовну позицію у протидії імперським амбіціям Кремля, невизнання російської окупації українського Криму і частини Донбасу.

"Польща та Литва завжди були надійними адвокатами європейської та євроатлантичної інтеграції України. Ми розраховуємо на ваш потужний голос і надалі. Європейське майбутнє України є гарантією безпеки та стабільності в регіоні", – наголосила Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що Кремль не робить жодних кроків для деескалації ситуації на окупованому сході України. Навпаки - кількість обстрілів зростає. Дії агресора підривають мінський процес і мирне врегулювання конфлікту. У цих умовах необхідна чітка, консолідована та тверда позиція Європейського Союзу та країн-членів НАТО.

Також вона додала, що одним із ключових питань євроатлантичної безпеки є стабільність у Чорному та Азовському морях. "Рівно два тижні тому Міжнародний трибунал ООН з морського права постановив, що Росія має негайно звільнити наших громадян та повернути українські кораблі. Розраховуємо на підтримку міжнародних партнерів у продовженні тиску на Росію для виконання рішення суду", – сказала Климпуш-Цинцадзе.

"Збільшення присутності кораблів НАТО у Чорноморському регіоні вже стало стримуючим фактором для Росії. Як позитивний сигнал ми сприймаємо зростання уваги держав-членів НАТО до загроз у Чорному морі й усвідомлення необхідності подальших скоординованих дій, зокрема, з Грузією та Україною", наголосила віце-прем’єрка.

"Україна вже є важливим елементом євроатлантичної безпеки і готова до тіснішої співпраці з партнерами. Наша безпека – це безпека Європи. На жаль, змушена констатувати, що відповідь ЄС на ситуацію у Чорноморському регіоні наразі є недостатньою", – підсумувала урядовиця.

Нагадаємо, 3 червня регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи схвалив резолюцію, яка може змінити правила організації щодо запровадження санкцій стосовно делегацій.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін порівняв Росію зі злочинцем, який не покаявся.

Довідка: Росія не бере участі у сесіях асамблеї з січня 2015 року, після застосування серйозного обмеження повноважень її делегації, яку позбавили прав виступати і голосувати, брати участь у роботі керівних органів, а також в місіях спостерігачів на виборах.

Через це Росія не платить внески до Ради Європи, борг за якими досяг вже 60 мільйонів євро.

Умовою свого повернення росіяни назвали зміну регламенту організації, в якому була б прописана відмова від санкцій щодо всіх делегацій.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme