У Зеленського призначили журналістів до Ради зі свободи слова без їхнього відома

При Офісі президента Володимира Зеленського створили Раду з питань свободи слова, до якої обрали представників медіа, громадських організацій, Національної спілки журналістів, Незалежної медіапрофспілки та самого Офісу президента
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Для обрання складу Ради були проведені установчі збори. На них зареєстрували 33 представників медіа та 11 представників медійних ГО. Водночас, не всі вони прийшли на збори.

Зокрема, не були присутніми Михайло Ткач і Данило Яневський, яких при цьому обрали до складу Ради, кореспондент "Української правди" Роман Кравець, журналістка "Нового времени" Христина Бердинських.

Бердинських пояснила, що вона "проти будь-яких рад журналістів з владою". Ткач також написав, що свідомо не взяв участь у заході і нагадав про непокарані злочини проти журналістів. Кравець зазначив, що дійсно був у списках запрошених, але не "пішов, бо "Українська правда" не бере у цьому участі".

Учасники установчих зборів домовилися, що це "тимчасовий" склад Ради, який обрано на півроку. За цей час члени Ради мають розробити проект положення про Раду і членство в ній. Учасники Ради обрали секретаря – Вадима Міського. Голову поки що вирішили не обирати.

Рада планує напрацьовувати рекомендації для державних органів за такими напрямками: безпека та соціальний захист журналістів, саморегуляція і розвиток стандартів, протидія пропаганді та фейкам, доступ до інформації, правове регулювання медіа та розвиток регіональних медіа.

"Українська правда" звернулась до прес-служби Офісу президента із проханням прокоментувати, хто складав списки і чому голосували за журналістів, які не були присутні. В ОП порадили звернутись до їхнього представника у новоствореній Раді Максима Кречетова. Однак той не став відповідати на запитання і сказав, що це компетенція прес-служби.

Нагадаємо, 16 вересня в Офісі президента України пройшла зустріч з журналістами, де було створено тимчасову Громадську раду, до завдань якої входить напрацювання положення про Громадську раду з питань свободи слова та захисту журналістів.

В ОП результати першого засідання Ради зі свободи слова засекретили.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme