У Яценюка вирішили узаконити лобізм і заохочувати інформаторів про корупцію

Кабінет Міністрів України доручив Міністерству юстиції та Агентству щодо запобігання корупції розробити законодавство, яке дозволить створити в Україні прозорі принципи лобіювання
Depo.Влада
12 травня 2015 16:35
ФОТО: depo.ua

Така норма міститься в Державній програмі з реалізації принципів державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015-2017 роки", повідомляє depo.ua.

Указані відомства мають до грудня 2016 проаналізувати практику застосування законодавства про лобіювання в інших державах і до серпня 2017 розробити проект закону про врегулювання процедур лобіювання та провести його міжнародну експертизу.

В уряді прогнозують, що Кабмін, що не пізніше грудня 2017 Верховна Рада розгляне цей проект закону.

Урядовці планують створити механізм захисту осіб, які інформуватимуть про факти корупції. З цією метою до жовтня цього року на офіційному сайті Агентства із запобігання корупції планується створити розділ для повідомлень про корупцію, який міститиме інформацію про гарантії державного захисту інформаторів, а не пізніше грудня 2016 року - провести дослідження про можливість заохочення інформаторів.

Уряд планує усунути корупціогенні чинники у діяльності представницьких органів влади, для чого необхідно переглянути виборче законодавство, а також створити ефективні механізми для усунення конфліктів інтересів у діяльності народних депутатів і депутатів місцевих рад.

Крім того, Антикорупційна стратегія передбачає, що Фонд державного майна повинен до грудня цього року створити відкритий для публічного доступу реєстр держпідприємств і госптовариств з часткою держави понад 50% з інформацією про кінцевих вигодонабувачів, а Міністерство економічного розвитку і торгівлі до червня 2016 повинно забезпечити оприлюднення договорів про закупівлі, зокрема, інформації про виконання договорів і кінцевих вигодонабувачів.

Нагадаємо, що постанова КМУ №265 про  Державну програму про реалізацію принципів державної антикорупційної політики була опублікована сьогодні