Звідки Яценюк знає, що безвізового режиму не буде

В Кабміні Арсенія Яценюка почали перекладати провину за ймовірний провал безвізового режиму з ЄС одночасно з голосуванням за "безвізові" закони
Depo.Влада
10 листопада 2015 17:25
ФОТО: depo.ua
Звідки Яценюк знає, що безвізового режиму не буде
Звідки Яценюк знає, що безвізового режиму не буде

Сьогодні Верховна Рада врешті прийняла цілу низку законопроектів, які уже охрестили "безвізовими". Найголовнішим в цьому пакеті був законопроект № 3040 "Щодо створення Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаних від корупційних та інших злочинів", навколо якого було зламано немало списів у парламенті.

Зрештою усі протиріччя вдалося згладити і за документ були віддані голоси усіх фракцій коаліції. Здавалося б всі мали бути задоволені, але безпосередній автор скандального документа - міністр юстиції Павло Петренко ще на стадії обговорення в парламенті висловив свою позицію. Мовляв, остаточна редакція закону не відповідає директивам ЄС, Єврокомісією буде забракований і, як результат, безвізового режиму Україна все одно не отримає. Тобто замість того аби допомогти в пошуку компромісу та у просуванні консолідованого документу, Петренко одразу ховає його.

На це є у Петренка та його шефа Яценюка є дві причини. По-перше, законопроект про повернення активів був виписаний виключно під прем'єр-міністра, тобто Яценюка, адже і той має мати власний антикорупційний орган на противагу підпорядкованому президенту антикорупційному прокуророві. Звісно, будь-які поправки та відходження від яценюківської лінії нікому в Кабміні подобатися не можуть.

По-друге, в Кабміні підозрюють, що безвізовий режим найближчим часом Україні все одно не світить, а справа не в формулюванні законів. Головне питання – це реальна боротьба з корупцією, чим поки Україна похвалитися не може, незалежно від присутності чи відсутності тих чи інших законів. І тут Арсенію Петровичу зокрема та Кабміну загалом треба відвести удар від себе, і найзручніше це робити в бік парламенту. Мовляв, закони ухвалюють, але рекомендацій західних партнерів не дотримуються от і немає безвізового режиму, а Кабмін тут ні до чого. Більше того, уряд зробив усе можливе, аби були прийняті "правильні" закони, а от депутати всю справу завалили.

Навряд чи така позиція допоможе "камікадзе"-Яценюку врятувати свій рейтинг, який давно і стрімко тоне, але хапання за соломинку – це просто природний рефлекс.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада