Звідки Яценюк знає, що безвізового режиму не буде

В Кабміні Арсенія Яценюка почали перекладати провину за ймовірний провал безвізового режиму з ЄС одночасно з голосуванням за "безвізові" закони
Звідки Яценюк знає, що безвізового режиму не буде
Звідки Яценюк знає, що безвізового режиму не буде

Сьогодні Верховна Рада врешті прийняла цілу низку законопроектів, які уже охрестили "безвізовими". Найголовнішим в цьому пакеті був законопроект № 3040 "Щодо створення Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаних від корупційних та інших злочинів", навколо якого було зламано немало списів у парламенті.

Зрештою усі протиріччя вдалося згладити і за документ були віддані голоси усіх фракцій коаліції. Здавалося б всі мали бути задоволені, але безпосередній автор скандального документа - міністр юстиції Павло Петренко ще на стадії обговорення в парламенті висловив свою позицію. Мовляв, остаточна редакція закону не відповідає директивам ЄС, Єврокомісією буде забракований і, як результат, безвізового режиму Україна все одно не отримає. Тобто замість того аби допомогти в пошуку компромісу та у просуванні консолідованого документу, Петренко одразу ховає його.

На це є у Петренка та його шефа Яценюка є дві причини. По-перше, законопроект про повернення активів був виписаний виключно під прем'єр-міністра, тобто Яценюка, адже і той має мати власний антикорупційний орган на противагу підпорядкованому президенту антикорупційному прокуророві. Звісно, будь-які поправки та відходження від яценюківської лінії нікому в Кабміні подобатися не можуть.

По-друге, в Кабміні підозрюють, що безвізовий режим найближчим часом Україні все одно не світить, а справа не в формулюванні законів. Головне питання – це реальна боротьба з корупцією, чим поки Україна похвалитися не може, незалежно від присутності чи відсутності тих чи інших законів. І тут Арсенію Петровичу зокрема та Кабміну загалом треба відвести удар від себе, і найзручніше це робити в бік парламенту. Мовляв, закони ухвалюють, але рекомендацій західних партнерів не дотримуються от і немає безвізового режиму, а Кабмін тут ні до чого. Більше того, уряд зробив усе можливе, аби були прийняті "правильні" закони, а от депутати всю справу завалили.

Навряд чи така позиція допоможе "камікадзе"-Яценюку врятувати свій рейтинг, який давно і стрімко тоне, але хапання за соломинку – це просто природний рефлекс.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада