У всіх сучасних війнах Росія звинуватила виключно США

Начальник головного оперативного управління Генштабу Росії Андрій Картаполов вважає, що США є ініціатором всіх сучасних військових конфліктів
Depo.Влада
24 квітня 2015 16:02
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив у п'ятницю, виступаючи на військово-наукової конференції, приуроченої до 70-річчя перемоги над нацизмом у Європі, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

За його словами, за останні 10 років США разом із союзниками більше 50 разів застосовували військову силу.

"Замовником всіх військових конфліктів одноосібно виступають США. Сьогодні країни Заходу стали позиціонувати себе в якості головних "архітекторів" системи міжнародних відносин, а США - єдина наддержава у світі", - сказав Картаполов.

Він підкреслив, що це офіційно відображено в оновленій стратегії нацбезпеки США, яку президент Барак Обама представив Конгресу 6 лютого.

"Проведений Білим домом курс на системне стримування Росії обумовлений стратегічним прагненням США всяку ціну зберегти свої лідируючі геополітичні та економічні позиції, не допустити становлення нових центрів сили", - вважає генерал.

В той же час, кажучи про застосування військової сили, Картаполов повідомив, що "шість разів операції проводилися з рішучими цілями і переросли в локальні збройні конфлікти".

Нагадаємо, раніше Картаполов заявив, що характер більшості сучасних війн близький до геноциду.