У вівторок Рада може скасувати трудові книжки

У вівторок, 26 січня, Верховна Рада України розгляне у другому читанні проект закону №3623 щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі
 

У вівторок Рада може скасувати трудові к…
Фото: ВРУ

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сторінку законопроекту на сайті Верховної Ради.

Проект закону №3623 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі з поправками був направлений на розгляд депутатам 17 грудня 2020 року.

Ініціатором законопроекту є прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Закон передбачає запровадження обліку трудової діяльності працівника в електронній формі, а також законодавчо врегульовує питання автоматичного призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет особи на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

У разі ухвалення закону, в Україні відбудеться поступова відмова від паперових трудових книжок.

На думку авторів законопроекту, у перспективі це створить можливості для:

- зменшення витрат роботодавців на ведення паперового документообігу;

- спрощення доступу до інформації про набутий стаж працівників для призначення виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, насамперед у випадку тимчасової втрати працездатності;

- врахування даних стосовно освіти та кваліфікації, яку має працююче населення та яку отримують молоді люди, для забезпечення узгодження пропозицій, які існують на ринку праці, та планування підготовки (перепідготовки) фахівців за актуальними напрямками;

- усунення можливих ризиків і негативних наслідків втрати трудової книжки, її фізичного пошкодження, фальсифікації та внесення недостовірних відомостей до цього документа.

Окрім того ведення трудової діяльності працівника в електронній формі забезпечить необхідні умови для запровадження автоматичного призначення пенсій та соціальних виплат. Зокрема, електронна трудова книжка дасть можливість призначати людині пенсію автоматично – без звернення та збирання документів за всю її трудову діяльність.

Нагадаємо, 2 вересня 2020 року Верховна Рада схвалила за основу законопроект №3623, який передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі.

Читайте також: "Удар по бюрократії та корупції": Уряд схвалив низку важливих "цифрових" рішень

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"