У Вищій кваліфікаційній комісії виправдовуються за суддів, пов'язаних з репресіями проти Майдану

У Вищій кваліфікаційній комісії стверджують, що не порушували законодавства, вирішуючи питання про рекомендацію суддів Ірини Юхно та Олексія Рудюка для обрання суддями безстроково
Depo.Влада
5 червня 2015 18:38
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).

"Вирішуючи питання про рекомендування Юхно І.В. для обрання на посаду судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду безстроково та Рудюка Д.О. на посаду судді Вишгородського районного суду Київської області безстроково ВКК діяла виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, а також у повній відповідності до порядку, що передбачені Законом "Про судоустрій і статус суддів", - йдетья в повідомленні.

Щодо Юхно комісія наголошує, що розгляд її кандидатури почався ще у вересні 2013 року і закінчився 11 лютого 2014 року, тобто до перемоги Революції гідності.

"Згідно із Законом на засіданні Комісії 11 лютого 2014 року було розглянуто заяву судді Юхно, перевірено відомості про неї як кандидата на посаду судді безстроково, зокрема дотримання нею вимог статті 127 Конституції України, статей 53, 64 Закону, а також показники розгляду справ", - сказали в ВККС.

"Комісією було встановлено, що звернення громадян, громадських організацій, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо діяльності кандидата Юхно І.В. на посаді судді до Комісії не надходили", - додали у ВККС і зазначили, що за результатами розгляду було вирішено рекомендувати її для обрання на посаду судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду безстроково.

Щодо судді Олексія Рудюка, комісія зазначає, що розгляд питання розпочався 3 червня 2014 року. 29 січня під час розгляду заяви Рудюка комісія "здійснила перевірку відомостей про нього... перевірила дотримання ним вимог статті 127 Конституції України, статей 53, 64 Закону та розглянула показники розгляду суддею справ протягом часу роботи на посаді судді".

Водночас у ВККС повідомили, що під час розгляду до комісії "надійшло 12 звернень від громадян, підприємств та органів державної влади щодо діяльності Рудюка на посаді судді, з яких 7 звернень Комісією було розглянуто та відмовлено у відкритті дисциплінарного провадження".

"А 5 звернень перебувало в стані розгляду, що, з урахуванням їх змісту, не перешкоджало розгляду питання про обрання цього кандидата на посаду судді безстроково", - зазначають у комісії.

Крім того комісія надсилала запит до Тимчасової спецкомісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції для перевірки Рудюка.

"За повідомленням Тимчасової спецкомісії заяв з приводу проведення перевірки відповідно до Закону України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні" стосовно судді Вишгородського районного суду Київської області Рудюка О.Д. не надходило", - наголосили у ВККС.

Нагадаємо, що вчора народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Світлана Заліщук  вимагала від Вищої кваліфікаційної комісії суддів перевірити цих двох служителів Феміди, які, за її даними, чинили репресії проти Євромайдану.