У Шокіна пропонують спростити процедуру позбавлення депутатів недоторканності

Генеральна прокуратура розробила законопроект, покликаний прискорити розгляд регламентним комітетом Верховної Ради подання ГПУ на позбавлення депутатів недоторканності
Depo.Влада
16 червня 2015 11:04
ФОТО: depo.ua

Про це генпрокурор Віктор Шокін заявив у інтерв'ю газеті "Голос України", передає depo.ua.

"Суть законопроекту зводиться до такого: за дорученням голови парламенту розглядається подання, вивчається, що там вказано, ким підписаний документ, яким чином подання було внесено. Тобто лише процедурні моменти. Потім це подання передається для розгляду до зали парламенту", - сказав він.

Шокін додав, що наразі повноваження комітету у цьому питанні прописані нечітко, через що депутати беруться обговорювати питання, які їх не стосуються.

"Комітет узагалі не розглядатиме подання щодо народних депутатів. Я згоден із тим, що ви говорите: комітет присвоїв собі повноваження суду - слухати одну сторону, другу, адвокатів, експертів допитати. Все це - виняткова прерогатива суду", - обурився він.

При цьому Шокін нагадав, що наразі Генпрокуратура не має права законодавчої ініціативи, тому не зможе напряму внести цей законопроект у Раду. Генпрокурор також впевнений, що таке право слід відомству повернути.

Як відомо, регламентний комітет Ради протягом тривалого часу не міг винести рішення щодо голосування у парламенті подання Генпрокуратури на позбавлення недоторканності екс-комбата "Айдару" Сергія Мельничука та позафракційного депутата Сергія Клюєва.