У Шмигаля похвалилися антикризовим планом в енергетиці, який вже дає результат

Антикризові заходи уряду і Мінекоенерго в енергетичній сфері вже приносять результати і допомагають стабілізувати ситуації в галузі

Про це заявила в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець, передає Depo.ua з посилнням на "Урядовий портал".

Антикризовий енергетичний штаб під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля затвердив перелік з 20 заходів, необхідних для стабілізації ситуації в енергетиці. Серед них: погашення заборгованості перед енергетичними підприємствами, зменшення адміністративного втручання в ринок електроенергії, підписання Меморандуму про вдосконалення системи підтримки виробників "зеленої" електроенергії.

По кожному з цих напрямів вже зроблені конкретні кроки. Щоб знизити адміністративні втручання в ринок електричної енергії, уряд запровадив проміжний механізм ПСО, який дозволить на ДП НАЕК "Енергоатом" заробити додаткові кошти, а енергоємним споживачам – отримати доступ до довгострокових контрактів на купівлю "атомної" електроенергії за прийнятними цінами.

Незабаром планується запровадити європейську модель ПСО, яка буде вже не товарною, як зараз, фінансовою. Це дозволить державним енергогенеруючим підприємствам всю свою електроенергію продавати на ринку і отримувати за неї конкурентну ціну.

Скорочення споживання електроенергії використовується і для підвищення безпеки експлуатації АЕС. Блоки атомних станцій виводяться на ремонт, який довгий час відкладався. Виведення одних енергоблоків дозволяє дозавантажити інші, що позитивно впливає на безпечність та економічність роботи АЕС.

Щоб знизити "зелений" тариф, який наразі є надто великим для економіки, ведуться перемовини з інвесторами у "зелену" енергетику про нову модель їхньої підтримки. Домовленості з ними мають бути зафіксовані у Меморандумі, а потім – і в законодавстві. Наразі сторони близькі до компромісу з більшості положень цього Меморандуму. Уряд прагне, щоб він був укладений добровільно, оскільки це дозволить Україні зберегти імідж держави, яка повністю виконує свої зобов’язання.

Завдяки антикризовим заходам відновлюють видобуток вугільні підприємства, люди повертаються до роботи. Через прохолодний та дощовий травень споживання електроенергії дещо перевищує прогнози, а генерація з ВДЕ – навпаки нижча. Це дозволяє збільшувати виробництво електроенергії, в першу чергу – атомними електростанціями. Також готується до ухвалення законопроєкти, які дозволять покращити фінансову ситуацію енергетичних підприємств.

Нагадаємо, у середині травня прем’єр-міністр Денис Шмигаль та т.в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець на зустрічі з представниками компаній у сфері відновлювальної енергетики, обговорили проєкт меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань.

Раніше Мінекоенерго заявило, що значний профіцит електричної енергії зберігатиметься в Україні протягом найближчих років, тому питання імпорту електроенергії з інших країн не актуальне.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"